Martin Sýkora novým generálním ředitelem HC Dynamo Pardubice…

V pondělí 20. května 2019 proběhlo jednání Dozorčí rady HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE a.s.

Dozorčí rada jednomyslně podpořila novou organizační strukturu, kterou představil předseda představenstva a nový generální ředitel HC Dynamo Pardubice Martin Sýkora. „S novou organizační strukturou jsem spokojený, myslím, že přesně odráží to, co jsme čekali. Efektivní řízení a jasné kompetence“, řekl předseda dozorčí rady Ivan Šubrt.

Reklama

„Další kroky jsou v zásadě jednoduché. Zajistit podmínky pro posílení A týmu, naplnit plánovaný rozpočet a otevřeně komunikovat směrem k fanouškům a obchodním partnerům. Jako klíčový vnímám i nový etický kodex klubu. Budu trvat na tom, aby ho dodržovali nejen hráči a realizační tým, ale každý, kdo v našem klubu pracuje. Nechci dopustit, aby značku Dynamo ničily aféry podobné těm, které klub zažil v loňské sezoně. I to byl jeden z důvodů, proč se Dynamo ocitlo v baráži,“ shrnul nadcházející období Martin Sýkora.

Nová organizační struktura odděluje sportovní úsek, který plně spadá pod sportovního manažera Jaromíra Kverku. Jeho hlavním úkolem je konsolidovat A tým. „Od mého nástupu děláme maximum pro to, aby diváci zažili opět slušnou sezónu a radost z vítězství. Do týmu se vrací z Vítkovic Radoslav Tybor, se kterým počítáme do prvního útoku. Několik dalších hráčů je v jednání, doufám, že je budeme moci představit v nejbližší době. Stejně jako kádr A týmu se rýsuje i realizační tým. Oslovil jsem několik potenciálních asistentů, mezi nimi například i Otakara Janeckého. Chtěl bych, aby nám pomohl s rozvojem herních situací a individuálních dovedností, ve kterých sám vždy vynikal. Kompletní trenérský tým představíme do konce května,“ komentoval aktuální stav Jaromír Kverka.

Obchodní úsek i nadále povede Ondřej Šebek. „Jeho hlavním cílem je naplnit ambiciózní obchodní plán a přivést ve spolupráci s managementem generálního partnera. Bez klíčového partnerství nemůže Dynamo dlouhodobě a především stabilně fungovat. Provozní část klubu bude od obchodu oddělena, spojení obou úseků nebylo efektivní. Dále je třeba zapracovat na cateringu v aréně, vnímám výtky od obchodních parterů i návštěvníků arény,“ komentoval změny Martin Sýkora.

Pozice generálního manažera s novou organizační strukturou zaniká. Dušan Salfický nicméně v klubové struktuře zůstává. „S Dušanem jsem měl několik dlouhých debat o jeho pozici v klubu. Jsem přesvědčený, že má co nabídnout především v oblasti rozvoje obchodních vztahů. Zároveň je velmi dobře jazykově vybavený a pomůže v komunikaci na mezinárodní úrovni,“ doplnil roli Dušana Salfického Martin Sýkora.

Reklama

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE a.s.

  •  
  •  
Reklama