Litomyšlské gymnázium myslí na bezpečnost žáků…

Litomyšl – Gymnázium v Litomyšli připravuje své žáky na nebezpečí, kterému jsou každodenně vystavováni. Svědčí o tom dvě přednášky na téma kyberšikany, které se pro žáky uskutečnily tento ve čtvrtek. Jedné z nich se zúčastnil radní odpovědný za školství Bohumil Bernášek.

„Dlouhodobě spolupracujeme s Policií ČR. Pravidelně nás navštěvují její zástupci a přednáší o různých tématech z oblasti bezpečnosti. Je to pro studenty velmi přínosné a tyto aktivity doplňujeme dalšími souvisejícími přednáškovými a výukovými programy,“ sdělila ředitelka gymnázia Ivana Hynková.

Reklama

„Kyberšikana je bezesporu jevem, se kterým se může potkat kdokoliv, kdo se pohybuje na internetu. Všichni přítomní žáci ze sekundy gymnázia mají mobilní telefon a velká většina využívá různé sociální sítě. Některá nebezpeční, která na internetu hrozí, si bohužel žáci díky svému věku příliš neuvědomují“ sdělil tiskový mluvčí svitavské policie poručík Ondřej Zeman.

Přednášky o prevenci absolvuje velká většina žáků základních škol. U středních škol ale vnímám určité rezervy. Středoškoláci by měli být pravidelně informováni o rizicích, které jim život může nachystat. Vedle kyberšikany je to určitě drogová problematika. Žáci by se dále měli naučit chování v krizových situacích, získat informace o trestní odpovědnosti, apod. Snahou proto bude, aby se tímto typem prevence pravidelně zabývaly všechny námi zřizované střední školy. Z tohoto důvodu jsme například do programu porady ředitelů škol konané na Seči ve dnech 22. a 23. října, zařadili přednášku plk. Jana Záhorského z Krajského ředitelství Policie Pardubického kraje věnovanou problematice bezpečnosti na školách, která se setkala s velkým ohlasem“ sdělil radní Bohumil Bernášek.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama