Línek se stal novým místopředsedou Evropského výboru regionů…

Brusel – Roman Línek, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje, byl tento týden v Bruselu zvolen předsedou české národní delegace v Evropském výboru regionů (ECOR) a stal se také novým místopředsedou tohoto 350členné evropského orgánu. ECOR se sešel ve dnech 5. – 6. prosince na svém letošním posledním zasedání.

Hlavními body jednání byly podrobné diskuze s evropskými komisaři a aktuálních otázkách Unie. „S komisařskou Corinou Cretu jsme probírali podmínky budoucí politiky soudržnosti a komisařem Michelem Barnierem dohodu o brexitu. Tato smlouva o rozvodu bohužel nepřináší žádné nové hodnoty ani Británii, ani Evropské unii, jen nabízí cestu, aby oboustranné ztráty byly co nejmenší,“ komentuje z Bruselu Línek.

ECOR tvoří 350 zástupců evropských regionů, měst a obcí. Jeho posláním je hájit regionální zájmy na celoevropské úrovni a schází se zpravidla 5x ročně na dvoudenních zasedáních. Českou národní delegaci tvoří šest reprezentantů krajů, pražský primátor a pět zástupců českých měst a obcí. Roman Línek zde Českou republiku zastupuje dlouhodobě, v uplynulých letech byl jedním ze dvou Čechů pracujících v předsednictvu ECOR a nyní byl nově zvolen předsedou české národní delegace a místopředsedou  ECOR.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram