Letošní úspěchy atletů AC Pardubice na halových mistrovských soutěžích…

Parubice – Jako každý rok, tak i tento únor byl ve znamení atletických halových mistrovských soutěží. A klub AC Pardubice opět zanechal znatelnou stopu.

Přebor kraje 4.2. 2018

Výsledky přeborů kraje, konkrétně medailová umístění našeho klubu AC Pardubice najdete zde:

Výsledky běhů / Výsledky technik

Víceboje Praha  9.-11. 2. 2018

Mezi staršími žáky získal nepopulární čtvrté místo Jan Raba

V sedmiboji dorostenců skončil na čtvrtém místě Ondřej Mikeš se ziskem 4535 bodů. Na dvanáctém místě skončil ještě Miroslav Špicar a jako čtrnáctý Václav Chudomel.

Mezi dorostenkami pětibojařkami skončila druhá Sára Zámečníková se ziskem 3870 bodů a Kateřina Tamchynová vybojovala šesté místo.

V sedmiboji vyhrál juniorskou kategorii Lukáš Kuthan se ziskem 4971 a jeho oddílový kolega Vojtěch Adamec skončil druhý hned za ním s 4786 body. Na místě čtvrtém se umístil další klubový kolega Matyáš Franěk se 4539 body.

V juniorkách jsme měli jedinou dívku, Elišku Pernou a ta skončila na osmém místě.

V nejvyšší, mužské, kategorii získal 4. místo Ondřej Kopecký s 5333 body.

Mistrovství ČR

Daniel Špičák se, i přes zdravotní potíže v přípravě, na MČR dospělých probojoval do finále 60m překážek s časem 7,97s,  kde díky chybě na jedné z posledních překážek skončil až osmý s časem 8,13s.

A tento víkend v Ostravě bylo úsilí našich mladých atletů završeno na MČR juniorů a dorostu. Konkurence byla velice silná, ale i tak se některým našim atletům povedlo se prosadit. Bohužel se nikomu nepovedlo vybojovat zlatou medaili.

Dorostenka Sára Zámečníková i přes vedení ve skoku dalekém nedokázala ustát nápor dalších dvou závodnic a adekvátně na něj odpovědět a tak skončila v této disciplíně až třetí s výkonem 5,82m, kterého se jí podařilo dosáhnout už prvním pokusem. Možná se na ní i podepsala únava z toho, že jen chvíli před tím doběhla finálový závod na 60m překážek, kde získala stříbro s časem 8,44s.

Napínavý byl i skok o tyči juniorek, kde Kateřina Bartakovičová získala stříbro. Druhé místo není ani tak důležité jako to, že ještě před měsícem mi v osobním rozhovoru sdělila, že by v této sezóně chtěla pokořit hranici 370 cm. To se jí povedlo už na přeboru Pardubického kraje. A v Ostravě se dostala ještě dál. Podařilo se jí zdolat laťku ve výšce 392cm a jen o kousek neskočila další výšku, která již byla nad čtyřmetrovou hranicí. Druhý den závodů ještě přidala bramborovou medaili v závodu na 200m, který minulý rok vyhrála.

Ondřej Holub si s časem 48,61s vybojoval bronz na 400m juniorů. A jeho mladší kolega dorostenec Ondřej Mikeš dokonce získal stříbro na téže trati s časem 50,64s. „Ondřej Holub u mě začínal trénovat jako mladší žák, před lety mi totálně bořil tréninky. Naštěstí šel do sebe, začal na sobě pracovat a díky trenérskému působení Míry Noska se dostal na českou špičku ve své kategorii." Poznamenává Filip sedlák, trenér AC Pardubice.

Na bronz ještě dosáhli Eliška Hezká v tyčce dorostenek s výkonem 332cm a štafeta na 4x200m juniorů ve složení Kuthan, Kubík, Franěk, Holub s časem 1:29,73

Smolné 4. místo získala Amálie Nováková, která měla stejný čas 7,79s jako třetí závodnice. Bohužel jen tisíciny sekundy rozhodly o tom, že skončí těsně pod stupni vítězů.

Mezi další finálová, ale nemedailová umístění patří 6. místo Miroslava Špicara v dálce dorostenců a stejně tak 8. místo Jakuba Marečka v téže disciplíně, které zopakoval i ve skoku do výšky, kde bohužel nedovedl najít správnou techniku a výrazně zaostal za svým výkonem 188 cm z letošního roku.