Letecký víkend už poosmadvacáté v Pardubicích…

Pardubice – Pardubické nebe o tomto víkendu bude zdobit opět řada historických i současných letadel z domova i ze zahraničí. Přípravy na 28. ročník Aviatické pouti vrcholí a my si společně přejme jen modré nebe bez mráčků a řadu jedinečných zážitků.

Pravidelní návštěvníci této akce vědí, že je na co se dívat nejen na obloze, ale i na zemi. Kluby vojenské historie vás rádi pozvou do svých kempů, podíváte se na nablískané veterány i na nejmodernější auta různých značek. Na své si přijdou i milovníci letecké archeologie. Hasiči s vystavenou technikou budou, dle zatím avizovaného počasí, asi hodně vytíženi. Jejich vozy s vodou budou pro děti i pro dospělé opět skvělým osvěžením.

Mezinárodní den dětí si malí kluci i holky užijí ve společnosti našich legionářů a partnerů pouti. Dětský program Nebeští jezdci nabízí skvělou zábavu pro děti od tří do 15ti let. Stačí se zastavit u stánku, vyzvednout Pamětní list a vydat se na cestu s deseti stanovišti. Pamětní listy jsou slosované o ceny partnerů a po oba dny se losuje vždy v 16 hodin u stánku Nebeští jezdci. Fyzicky zdatnější děti budou bojovat o originální pohár Československé obce legionářské. Závod je věnován památce legendárního Československého letce RAF Josefa Františka.

K tradici dopoledních programů patří koncert dechové hudby Pernštejnka společně s mažoretkami PM Stars Pardubice, letos navíc zpestřený módními přehlídkami modelingové agentury Scarlett Models.

Pojďte si s námi originálním způsobem opět připomenout střípky z dějin minulého století, které se mohly zapsat do historie, která nikdy nebyla černobílá. Se studiem Pin up & Vintage se ohlédneme za módou minulého století. Tito mladí lidé v dobových oblečeních skvěle dotvářejí atmosféru na pardubickém letišti, můžete se s nimi vyfotit a vidět po oba dva dny jejich přehlídku „100 let módy“. Ta mapuje vývoj módy od 10. let až po 90. léta minulého století.

Nedělní dopoledne před zahájením letového programu bude zpestřeno ještě koncertem chrudimského orchestru Big Band.

V čase 11 hodin se po oba dny už většina diváků bude soustředit na oblohu. Prezentaci začátků aviatiky nemůže odstartovat nikdo jiný, než historický Blériot.

Více informací na www.aviatickapout.cz nebo facebooku/Aviatická pouť.

Zdroj a foto: Sdružení Aviatické pouti