Laco Deczi s kapelou Celula New York součástí Pardubického hudebního jara 2017…

Pardubické hudební jaro v jazzovém pojetí. V neděli 7. května od 18 hodin v Kongresovém centru v Atrium PALÁC Pardubice představí mezinárodní hudební festival Pardubické hudební jaro další hudební lahůdku. Tentokrát se můžeme těšit na slavného jazzového trumpetistu Laco Deczi s kapelou Celula New York.

Máte-li zájem o kvalitní jazzovou hudbu, pak na tomto koncertě určitě nesmíte chybět. Na programu budou autorská díla tohoto významného jazzového muzikanta.

Reklama
Reklama

Trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi se narodil v roce 1938 ve vesnici Bernolákovo na Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy, kde působil až do své emigrace v roce 1985. Po několika měsících strávených v západním Německu nakonec definitivně zakotvil ve Spojených státech, kde žije dodnes.

Od roku 1962 působil v Praze a prošel mnoha významnými jazzovými tělesy. Za všechny jmenujme například Sextet divadla Rokoko,soubor Jazz Outsiders nebo S+HQ Karla Velebného či Reduta kvartet.

Od roku 1986 žije ve Spojených státech amerických, kde je frontmanem kapely Celula New York. V USA vystupoval s velkou řadou skvělých jazzových muzikantů. Po sametové revoluci začal opět pravidelně minimálně dvakrát ročně vystupovat v České republice i na Slovensku. Výjimkou nejsou ani zastávky
v Polsku, Rakousku a především Německu. Laco Deczi vydává pravidelně nové studiové nebo live desky.
V posledních letech i live DVD z koncertů. Dohromady natočil již přes dvacet alb a video nosičů. V roce 2005 vydal živé album „Jazz na Hradě“ pod záštitou prezidenta Václava Klause, který desku také pokřtil a napsal k ní předmluvu. V letech 2009 a 2010 vystupoval se svojí kapelou na festivalech Rock for People, Colours of Ostrava a Sázava fest. V roce 2011 vystoupil opět na Hradě na osobní pozvání prezidenta Klause jako host trumpetisty Waltera Bartoše a saxofonisty Štěpána Markoviče.

Pardubické hudební jaro stále pokračuje a přináší řadu tradičních i netradičních hudebních projektů. Těšit se můžete ještě například na Dagmar Peckovou, po stopách Freddie Mercuryho se můžete vydat na koncertě Queen Symphonic v Chrudimi nebo v Pardubicích navštívit závěrečný koncert Evy Urbanové
s Filharmonií Hradec Králové.

Více se o koncertech dozvíte na webových stránkách festivalu www.pardubickehudebnijaro.cz

Laco Deczi Koncert

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram