Květnové koncerty Komorní filharmonie Pardubice…

Komorní filharmonie Pardubice Vás srdečně zve na květnové koncerty, které pořádá od pondělí do středy 15. – 17. května 2017 vždy od 19:30 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích. Můžete se těšit na pestrý program plný krásných skladeb a při příležitosti koncertu ve středu 17.5. rovněž na slavnostní křest našeho nového CD symfonií Leopolda Koželuha, které jsme natočili v únoru letošního roku!

V rámci květnových koncertů uslyšíte zajímavé dílo Konstantina Boyarského, který byl v roce 2010 oceněn jako nejlepší současný skladatel klasické hudby ve Velké Británii. Jeho „Suita pro violoncello, soprán a orchestr“ byla premiérově provedena naší filharmonií na jaře 2015 v Betlémské kapli v Praze a následně také v estonském Tallinnu při koncertním turné. Nyní ji konečně uvedeme u nás doma v Pardubicích a jako sólisté se představí naši vzácní hosté – britská sopranistka Christina Johnston, která se více jak po půl roce vrací do Pardubic, aby publiku připomněla svůj úžasný hlas, a spolu s ní dále také mladý český violoncellista Eduard Šístek.

Reklama
Reklama

Eduard Šístek Vás o svém hudebním umění přesvědčí také při provedení dvou krátkých skladeb Antonína Dvořáka známých jako „Klid lesa“ a „Rondo pro violoncello a orchestr“.

Uvedeme rovněž dvě symfonie, které jsme natočili pro světové hudební vydavatelství NAXOS a na které se nám dostalo velice pozitivních ohlasů od předních světových kritiků – co se kvality provedení i kvality zvukové nahrávky týče. Na úvod večera zazní léty ověřená klasika – „Sinfonie in D“ Franze Ignáce Becka a koncert uzavřeme nádhernou „Symfonií g moll“, která se řadí mezi vrcholná díla Leopolda Koželuha.

Leopold Koželuh byl významným skladatelem, který se sice narodil na území českých zemí, ale hudebního významu a věhlasu dosáhl až ve Vídni. Právě provedení Koželuhovy „Symfonie g moll“ bude zároveň prvním krokem při představení nového hudebního projektu „ČEŠI VE VÍDNI“, na kterém se podílíme a jehož autorem je právě dirigent Marek Štilec, který květnové koncerty bude řídit.

Tento ambiciózní projekt má nejen upozornit na řadu vynikajících skladatelů, kteří měli podobný osud jako Koželuh, ale také přispět k zachování hudebního odkazu „českých skladatelů“ působících ve Vídni. Ačkoliv jde o autory ne příliš zvučných jmen, kvalita jejich tvorby se směle rovná dílům Haydnovým či Mozartovým. Součástí projektu je proto také natočení několika CD pro NAXOS, z nichž první, zaznamenávající výhradně dílo Leopolda Koželuha, bude pokřtěno při koncertu ve středu 17. května. S potěšením oznamujeme, že záštitu nad tímto ojedinělým projektem přijala místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR paní Miluše Horská.

Připomínáme, že středečnímu koncertu bude předcházet tradiční beseda s dirigentem, dramaturgem a hlavními interprety květnových koncertů. INTRODUKCE se koná 17. května od 18.30 hodin v Malém sále Domu hudby a je volně přístupná všem zájemcům, kteří se chtějí s našimi hostujícími sólisty před koncertem setkat a vyslechnout si zajímavé informace k uváděným skladbám.

Vstupenky na květnové koncerty (od 220,- Kč) lze zakoupit v Turistickém informačním centru pod Zelenou bránou nebo také v síti Ticketportal.

! POZOR ! STUDENTI a držitelé karty ISIC mají nárok na 50% slevu při nákupu vstupenky v pokladně před koncertem. Jedinou podmínkou pro získání této výhody je nutnost prokázat se platnou kartou ISIC či jiným průkazem školy.

Těšíme se, že Vás uvítáme v našem hledišti!

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

KFP_plakat_2016_17_Johnston.indd

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram