Květen v Natura parku – měsíc nabitý akcemi

Pardubice – Na první květnový den pro Vás Ekocentrum PALETA chystá Slavnosti jara. Návštěvníky čeká výroba kuliček, kuličkyáda, gorodky, kroket, ruské kuželky, ochutnávka bylinkových nálevů a mnoho dalšího. S květnovými akcemi se v Natura parku roztrhl pytel. Přesvědčte se sami.

6. května se koná tradiční Odpoledne se zvířátky. Morčátka, králíčky, činčilu i ostatní obyvatele zookoutku si můžete přijít pohladit mezi 14. a 16. hodinou. A pokud Vám doma přebývá nějaké tvrdé pečivo, jablíčka, mrkev nebo jiné dobroty, můžete je přinést s sebou.

Reklama
Reklama

8. květen se ponese ve znamení sportu, konkrétně golfu. Vybavení bude k dispozici. Malý turnaj v terénním golfu je akce určená pro celou rodinu, pro vítěze budou navíc připravené medaile.

Do 8. května můžete stále ještě navštívit výstavu Na kolena – Svět makrofotografií od Milana Koutníka. Tu pak následně vystřídá výstava s názvem Tvorba našich krajanů, věnovaná 100. výročí vzniku samostatného Československa, která představí artefakty tvorby krajanů a novodobých reemigrantů z Ukrajiny: malbu, fotografie, rukodělné práce apod. Na vernisáži, která proběhne 11. května od 17:30, vystoupí krajanský folklorní soubor z města Žitomír (Ukrajina). Výstava potrvá do 11. června.

V neděli 13. května můžete vyrazit na výlet do evropsky významné lokality Dolní Chrudimka a na přírodní památku Nemošická stráň. Nezapomeňte si s sebou ale přibalit fotoaparát – procházka proběhne v rámci workshopu Jak se fotí příroda aneb s foťákem na výletě. Nejlepší fotografie budou poté vystaveny v Natura parku. Pozor, na akci je nutné se přihlásit předem.

Ekocentrum PALETA je také jedním z pořadatelů pardubického Multi-kulturního týdne, který se koná od 18. do 23. května. Součástí této akce je Market jazyků, který se bude konat právě v Natura parku, a to v neděli 20. května. Deset jazyků, deset rodilých mluvčích – nebojte se a přijďte si popovídat!

Na konec května plánuje Ekocentrum PALETA již 3. ročník akce s názvem Bosý den. Proběhne 27. května od 14 do 18 hodin.

Více informací naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram