Kulturní instituce jsou úspěšné v získávání dalších dotací…

Pardubice – Pardubický kraj zřizuje v kulturní oblasti čtyři muzea, krajskou galerii a knihovnu. Všechny tyto instituce se ale kromě příspěvku kraje snaží na konkrétní projekty a potřeby získávat také dotace z Ministerstva kultury a od jiných dárců. Jsou v tom velmi úspěšné, což ovšem znamená ve většině případů také nutnost spolufinancování.

„Rozhodně nechceme naše instituce v kultuře trestat za úspěšné získávání dotací, proto se jim se spolufinancováním snažíme pomáhat. Souhrnně se se jim letos podařilo získat přes tři miliony korun, ke kterým jim přidáváme 600 tisíc na spolufinancování,“ konstatuje 1. náměstek hejtmana pro majetek kraje, investice a kulturu Roman Línek.

Reklama

Nejvyšší dotaci se na Ministerstvu kultury ČR podařilo získat Regionálnímu muzeu ve Vysokém Mýtě. Na speciální vládní pancéřovanou limuzínu Škoda VOS a na soubor dřevěných plastik, takzvanou křížovou cestu z Hedče, mají přislíbeno 190 tisíc korun. Regionální muzeum v Chrudimi dostane 129 tisíc na rozšíření a zkvalitnění služeb badatelům a 172 tisíc na regálovou techniku. Východočeské muzeum obdrží 154 tisíc korun na nový knihovní systém a vytvoření souborného katalogu muzejních knihoven Pardubického kraje.  Východočeská galerie byla úspěšná s projektem Křehké sny modernity/ČSR a Pardubice v zrcadle výtvarného umění 1918-1938 s dotací 150 tisíc korun a Ladislav Machoň a Pardubice s dotací 130 tisíc korun. Další, o něco menší dotace jsou jak na výstavní projekty, tak i speciální vybavení.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram