(K)roky bez násilí pomáhají chránit seniory…

Pardubice – Radnice už druhý rok připravuje akci pro seniory (K)roky bez násilí, jejíž druhý ročník se bude konat 12. června od 13 do 16 hodin se v Bubeníkových sadech.

Pořádáním této akce se město snažáí upozornit na problematiku násilí páchaného na seniorech, které se bohužel v posledních letech prudce rozšiřuje. Staří lidé se stávají nejčastějšími obětmi týrání a různých forem podvodů, tento druh násilí je mnohem závažnějším a častějším jevem, než se většina lidí domnívá. Senior je velice snadnou obětí praktik různých podvodníků, neumí se jim bránit, často se za své trápení stydí a tiše ho snáší. Domácí násilí se děje v soukromí společného obydlí, mezi lidmi, kteří jsou si blízcí. Do závažné problematiky násilí na seniorech řadíme také různé podvody, neuvážené podpisy „zaručeně výhodných“ smluv, návštěvy cizích lidí v domácnosti, návštěvy prodejních akcí apod.

Reklama

Cílem akce je zprostředkovat seniorům informace o tom, na jaké organizace se mohou v případě problému obrátit, kdo jim může pomoci (třeba i anonymně) a s čím. Jak se bránit napadení a jak reagovat na nátlakové praktiky podvodníků.

K poslechu bude po celou dobu konání akce hrát kapela Pardubická šestka, bude zde možnost měření krevního tlaku a ukázky první pomoci. Dále budou vystupovat instruktoři sebeobranného systému Krav Maga, kteří předvedou ukázky sebeobrany určené pro seniory. Zástupci Městské policie Pardubice a Policie ČR předvedou ukázky své techniky. Bude zde také možnost zajistit si průkaz na novou pardubickou službu Senior TAXI. Každý návštěvník obdrží dárkovou tašku s tematickými reklamními předměty.

Akce bude slavnostně zahájena ve 13:00 hodin proslovy představitelů jednotlivých organizací, které se na realizaci akce podílí. Akce se koná pod záštitou Ing. Martina Charváta, primátora města a Mgr. Jakuba Rychteckého, náměstka primátora.

Reklama

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto: ilustrační 

  •  
  •  
Reklama