Křivolík se může stát filmovou lokalitou…

Orlickoústecko – Parta nadšenců v lese nad Českou Třebovou vytvořila muzeum pod širým nebem – osadu Křivolík, která přibližuje 37 000 let bouřlivého vývoje člověka od lovců mamutů až po Kelty, Germány a Slovany. Pardubický kraj rozvoj muzea a jeho akce každoročně podporuje v dotačních programech.

„V letošním roce má Křivolík schváleno od Pardubického kraje celkem 205 tisíc korun.  Je to zatím nejvíc z posledních pěti let,“ říká radní René Živný, který se byl za členy spolku Bacrie podívat. „Myslím, že bychom měli Křivolík zařadit do naší nabídky filmových míst. Určitě má filmový potenciál, který by se dal využít,“ míní radní.

Reklama

Celý projekt je stále vytvářen neziskově. „Dobrovolnou práci neplatíme, programy tvoříme, protože nás to baví. Na druhou stranu, to, co za to nabízíme, si patrně jen tak nekoupíte! Dobrovolníkům umožnujeme vyzkoušet si někdy celá staletí nepoužívaná řemesla, spolupracovat s odborníky, být součástí týmu. Dostanete kůži na vyrobení bot, nástroj na vydlabání misky, nebo lžíce. Nemáme vůbec touhu vybudovat nějaký obrovský archeoskanzen plný domů. My se snažíme umožnit lidem se sejít, zažít, poznat a pochopit, že v životech našich předků je ukryto spoustu tajemství a myšlenek, co si můžeme vzít s sebou,“ vysvětluje David Maršálek náčelník sdružení Bacrie.

Spolek nabízí nejen školám živou výuka pravěku, při které si zájemci mohou zvolit program v různých řemeslných dílnách přesně podle svých zájmů.

Více informací na www.krivolik.cz

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama