Kraj zná dodavatele stavby výjezdové základny v Holicích…

Pardubice – Rada Pardubického kraje schválila na svém posledním zasedání dodavatele stavby nové výjezdové základny pro zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje v Holicích. Oproti původním odhadům se podařilo ušetřit.

„Výjezdová základna vyřeší stávající problémy zdravotnické záchranné služby. Posouváme zdravotnictví v kraji do jednadvacátého století a to nejen v nemocnicích. V letošním roce dokončíme základny v Chrudimi a Čívicích,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Reklama

„Současné umístění v provizorních a pronajatých prostorách objektu města svým členěním a velikostí už neodpovídá rostoucím nárokům na práci našich záchranářů, ani současné legislativě. Výstavba nových základen zdravotnické záchranné služby v regionu je z hlediska kvality pokrytí celého území velmi potřebná.  V nově budovaném objektu v Holicích je navržena garáž pro dvě výjezdová vozidla, která je situována směrem k silnici I/36. Samozřejmostí je moderní technické zázemí pro personál,“ připomenul Ladislav Valtr, radní pro zdravotnictví.

„Vítězná nabídková cena činí 14,8 milionů korun. Oproti odhadům se jedná o 1,7 milionů korun nižší částku. Stavět se začne na jaře letošního roku a hotovo bude v červnu 2020,“ dodal Roman Línek náměstek hejtmana odpovědný za investice.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama