Kraj přispěje na obnovení vyhořelé klubovny ve Svinčanech a vybudování zbrojnice v Chornici…

Pardubice – Rada Pardubického kraje v pondělí kromě programových dotací pro dobrovolné hasiče schválila také trojici individuálních dotací pro Krajské sdružení hasičů Pardubického kraje a obce Svinčany a Chornice. Podporu tak získá nejen mistrovsví republiky dorostu v požárním sportu, ale také výstavba nové hasičské klubovny a požární zbrojnice. Celkově kraj rozdělil částku 1,3 milionu korun.

„Úmyslně založený požár ve Svinčanech způsobil celkové zničení hasičské klubovny, a proto jsme se v průběhu února dohodli se zástupci místních dobrovolných hasičů na tom, že uvolníme mimořádný příspěvek v hodnotě půl milionu korun. Tím významným způsobem přispějeme na obnovu klubovny, která by podle hasičů měla stát 800 tisíc korun. Zbývající částku by měl pokrýt transparentní účet, na kterém je již přes 300 tisíc korun,“ řekl hejtman Netolický s tím, že záměrem hasičů je klubovnu postavit do června příštího roku.

Reklama

Půl milionu korun získá z rozpočtu kraje obec Chornice. „Starosta obce nás počátkem roku požádal o poskytnutí individuální dotace na výstavbu nové požární zbrojnice včetně nezbytného zázemí pro svoji jednotku v kategorii JPO III. Původní zbrojnice se nacházela v havarijním stavu, a proto byla výstavba nové zahájena již v loňském roce a v tom letošním by měla být dokončena. Celkové náklady na výstavbu činí podle projektu necelých sedm milionů korun,“ řekl hejtman.

Poslední z individuálních dotací kraje je určena na organizaci Mistrovství ČR dorostu SH ČMS v požárním sportu ve Svitavách, které se uskuteční od 4. do 8. července a zúčastní se ho přibližně 400 osob. Podpora kraje na organizační zajištění soutěže činí 300 tisíc korun.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama