Kraj pokračuje ve zvelebování léčebného ústavu v Jevíčku…

Pardubice/Jevíčko – Moderní léčebný ústav v renovovaných historických budovách, v klidném prostředí a s výbornou odbornou péčí, to je cíl Pardubického kraje v Odborném léčebném ústavu (OLÚ) Jevíčko. Po dřevěných lehárnách, přeměně bývalého dětského pavilonu na pavilon plicní rehabilitace a opravě střechy stravovacího pavilonu se nyní dostává na pavilon S a vylepšení jeho tepelně-izolačních vlastností.

„Budovy celého sanatoria postavené v letech 1913 až 1926 byly v roce 2016 prohlášeny nemovitou kulturní památkou. Myslím, že všechny dosavadní úpravy včetně rekonstrukce malebných dřevěných leháren se povedly k všeobecné spokojenosti nás jako investora, uživatelů i dozorujících památkářů. Letos 1. června se otevře pacientům pavilon plicní rehabilitace a rozjíždíme zateplení pavilonu S za 25 milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Radní kraje nyní vyhlásili výběrové řízení na odborné zateplovací práce pavilonu S. „Vzhledem k tomu, že se jedná o kulturní památku, bude muset vybraná firma velkou část dřevěných kovových oken a dveří repasovat. Tam, kde to nepůjde, se budou dělat přesné rozměrové a tvarové kopie,“ řekl 1. náměstek hejtmana pro majetek a investice Roman Línek a pokračoval: „Vnější křídla oken budou osazena tepelně izolačním dvojsklem s teplým distančním rámečkem, zateplen bude strop 4. nadzemního podlaží a půda a opraveny budou i hromosvody.“

Veškeré práce se budou dělat za plného provozu v průběhu letošního a příštího roku, proto budou klást velké nároky na personál. „Plicní rehabilitace se přestěhuje do nově zrekonstruovaného pavilonu a zbytek pracovišť se bude různě stěhovat v rámci budovy. Rádi bychom tu do budoucna nabídli pacientům a zdravotníkům větší komfort i ve vnitřním uspořádání. Máme tu jednak izolační lůžka pro pacienty s TBC, ale také oddělení následné péče pro ortopedické diagnózy, fyzioterapii, rozsáhlý vyšetřovací komplement i kancelářské zázemí ústavu,“ konstatoval radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram