Kraj nechá zateplit dílny holické automobilní školy…

Pardubice – Projekt realizace úspor energie na Střední škole automobilní v Holicích byl jedním z témat dnešního jednání krajských radních, kteří odsouhlasili vyhlášení výběrového řízení na dodavatele.

„Předmětem akce bude zateplení vnější obálky budov spočívající v kompletní výměně otvorových výplní, kontaktním zateplovacím systému na fasádách a zateplení střešních plášťů,“ vysvětlil radní pro školství Bohumil Bernášek s tím, že tato opatření se týkají halových dílenských objektů C, D, E, F a G v areálu školy.

„Tato stavba je spolufinancována s pomocí dotačních prostředků Operačního programu Životní prostředí. Předpokládané náklady jsou ve výši 16,3 milionu korun,“ uvedl radní Bernášek. Stavební práce by měly začít koncem letních prázdnin, hotovo bude dle předpokladů v průběhu léta příštího roku.

Škola, jejíž historie sahá až do roku 1951, kdy bylo pod patronací ČSAD Pardubice slavnostně otevřeno středisko pracujícího dorostu se zaměřením na výuku automechaniček a autoelektrikářek, v současné době nabízí čtyřleté a tříleté studijní obory i dvouleté nástavbové studium. Ve čtyřletém programu mohou zájemci studovat obor Autotronik nebo Dopravní prostředky – Silniční doprava. V tříletém programu lze na této škole vystudovat obor Automechanik – údržba a opravy vozidel, Mechanik opravář jednostopých vozidel, Autoelektrikář a Karosář. Nástavbové studium škola nabízí v oboru Provozní technika.

Zdroj a foto: Pardubický kraj