Kraj láká turisty na světovém veletrhu cestovního ruchu v Berlíně…

Pardubice/Berlín – Dnes začal v hlavním městě Německa další ročník nejvýznamnějšího světového veletrhu v oblasti cestovního ruchu ITB Berlín. Důležitost této akce podtrhuje i to, že se veletrhu každoročně účastní více než deset tisíc vystavovatelů z téměř 200 zemí světa a navštíví ho více než sto tisíc odborných návštěvníků a šedesát tisíc osob z řad široké veřejnosti. Ani letos nechybí Pardubický kraj.

Českou účast na veletrhu zaštituje Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism, kde mají spolu s ostatními regiony svůj pult také Destinační společnost Východní Čechy a regionální kancelář na podporu kongresového cestovního ruchu – East Bohemia Convention Bureau.

„První tři dny veletrhu se jako obvykle věnujeme především setkávání odborníků v cestovním ruchu. Prezentujeme zde Pardubický kraj jako destinaci vhodnou pro pořádání akcí menšího a středního rozsahu. Zároveň se můžeme pochlubit mnoha atraktivními lokacemi vhodnými pro kulturní i sportovní doprovodné programy a také zcela novým terminálem mezinárodního letiště, které stále více rozšiřuje svou nabídku pravidelných letů. Skvělou pomůckou pro prezentaci regionu je i nedávno vytvořená aplikace pro představení kongresové nabídky kraje,“ uvedl radní pro cestovní ruch René Živný.

Poslední dva dny veletrhu budou přístupné pro širokou veřejnost. „V minulých letech byl největší zájem o obecné turistické informace, výlety na kolách a nabídku pro rodiny s dětmi. Veškerá tato témata včetně informačních brožurek s podrobnostmi v němčině budou pro návštěvníky na pultu Pardubického kraje po celou dobu veletrhu dostupná,“ informovala ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy Alena Horáková. Důležitost být na této události zdůraznil na závěr René Živný. „Německý trh patří pro nás mezi nejvýznamnější zahraniční cílové skupiny, a proto jsem rád, že se tu opět můžeme takto komplexně představit.“

Zdroj a foto: Pardubický kraj