Kradl okapové svody v Heřmanově Městci…

CHRUDIMSKO – V úterý krátce po obědě hlídka strážníků městské policie v Heřmanově Městci dopadla podezřelého, který se po urputném boji s okapy snažil strážníkům uniknout. Na jeho jednání upozornila všímavá úřednice, která strážníky zavolala. 

Při vstupu do areálu památkového objektu překonal 150 cm vysoké oplocení, na pozemku měl utrhnout a poškodit 2 svody dešťové vody, stejná cesta z areálu vedla i ven, ale na plot už vylézt nestihl. Před půl druhou odpoledne ho na místě zadrželi strážníci, kteří ho předali kolegům z heřmanoměstského obvodního oddělení.

Reklama

Po provedené lustraci vyšlo najevo, že 34letý muž byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost už odsouzen a čeká  ho nástup do výkonu trestu odnětí svobody. Vniknutím na soukromý pozemek a sejmutím dvou okapových svodů, způsobil škodu prozatímně vyčíslenou na 5.800 korun. V jeho jednání policisté spatřují podezření z trestného činu krádeže ve 2. odstavci.

Proč se do takového činu pustil za bílého dne, to nevysvětlil on, ale viníkem může být alkohol. Dechová zkouška totiž byla pozitivní s výsledkem 1,67 promile. Skončil v policejní cele a až po vystřízlivění mohl podat vysvětlení. Ke všemu se přiznal, s policisty spolupracoval. Trestní řízení je vedeno v tzv. zkráceném přípravném řízení. Za krádež okapů mu hrozí až tříleté vězení.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce

  •  
  •  
Reklama