Koncert z cyklu O čem nám vypráví hudba pro děti a rodiče…

Pardubice – 50. sezona Komorní filharmonie se potkává s 10. sezonou koncertů pro děti a rodiče. Cyklus o čem nám vypráví hudba si za dobu své existence získal velké množství věrných posluchačů a zpravidla bývá vyprodán. Letošní ročník nese podtitul Svět hudby dokořán a jeho prvním koncertem bude v poslední listopadovou neděli Hraj, muziko, hraj!

Širším tématem tohoto abonentního koncertu pro děti a rodiče bude lidová hudba. V její pokladnici hledali inspiraci pro své skladby Dvořák, Janáček i Martinů. Ne nadarmo se říká, že vytvořili českou národní hudbu – a rozhodně bude co poslouchat. Byli ale čeští skladatelé jediní?

Reklama

Tyto hudební pořady vytvořil dirigent Marko Ivanović, který také spolu s moderátorem Petrem Kadlecem přítomné publikum koncertem provede. Do programu již tradičně zařadí různé hry a soutěže. „Jde o velmi vstřícnou a příjemnou kombinaci poslechu hudby a získání zajímavých vědomostí. To vše doplněné inteligentním, vlídným humorem,“ říká o koncertech pro děti a rodiče ředitelka filharmonie Jarmila Zbořilová.

Letošní ročník je výjimečný nejen pro své kulatiny, ale také proto, že oproti předchozím letům nabízí o jeden koncert navíc. Posluchači se tak můžou těšit hned na 4 hudební neděle za sezonu. Poslední volné vstupenky na Hraj, muziko, hraj! jsou k zakoupení buď online na www.kfpar.cz, kde se dozvíte i více o celém cyklu, případně pak v Turistickém informačním centru pod Zelenou bránou (stav k 20. 11. 2018).

Koncerty jsou určeny dětem ve věku přibližně 5–13 let. Rodiče i prarodiče jsou vítáni!


O ČEM NÁM VYPRÁVÍ HUDBA – HRAJ, MUZIKO, HRAJ!
První z nedělních matiné pro děti a rodiče 50. sezony

Reklama

Kdy & kde: neděle 25. 11. 2018 v 10.30 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích

Účinkující: Komorní filharmonie Pardubice, Dirigent Marko Ivanović, Průvodní slovo Petr Kadlec

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

  •  
  •  
Reklama