Komorní filharmonie Pardubice nadchla Kuvajt…

Kuvajt / Pardubice – Komorní filharmonie Pardubice úspěšně reprezentovala v pátek 25. ledna 2019 v Kuvajtu. Koncert ve vyprodaném Abdulhussain Abdulredah Theatre byl vrcholem 25. ročníku Mezinárodního Al-Qurain Cultural Festival. Zazněly skladby Smetany, Dvořáka, Mozarta či Vivaldiho. Spolu s orchestrem vystoupila houslistka Martina Bačová, dirigoval Marek Štilec.

Kulturní centrum Abdulhussain Abdulredah Theatre bylo postaveno v roce 2016 s kapacitou 600 míst. Kromě plného sálu Komorní filharmonii Pardubice sledovalo také na 1500 lidí na sociálních sítích. Zhruba hodinu a půl lidé z různých zemí, odlišných jazyků i vyznání poslouchali skladby významných českých i světových skladatelů v podání orchestru s opravdovým zaujetím a závěrečný potlesk ve stoje umocnil úžasnou atmosféru celého večera.

Reklama

Koncert otevřela předehra k opeře Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta. Následovala hudba Bedřicha Smetany. Poté se coby sólistka spolu s orchestrem představila vynikající houslistka Martina Bačová, a to ve skladbách Antonia Vivaldiho a Astora Piazzolly. Repertoár z Itálie a Argentiny vystřídal opět český – Antonín Dvořák. Nadšený aplaus celého sálu zajistil přídavek – Mozart tedy tento výjimečný večer rovněž uzavřel. Celý koncert proběhl pod taktovkou Marka Štilce, jednoho z nejvýraznějších představitelů mladé generace českých dirigentů.

Koncert v Kuvajtu se uskutečnil pod záštitou premiéra, Jeho Výsosti šejka Jabera Al-Mubaraka Al-Hamada Al-Sabaha, a to na pozvání velvyslance České republiky v Kuvajtu Martina Dvořáka. Jednalo se o historicky první účinkování českého orchestru v této zemi. Komorní filharmonie Pardubice ho absolvovala téměř v polovině své právě probíhající 50. sezony. Nadšeným přijetím jí posluchači v Kuvajtu nadělili krásný dárek.

Koncertu Komorní filharmonie Pardubice se na své titulní straně věnuje i nedělní vydání deníku Kuwait Times.

  •  
  •  
Reklama