Komorní filharmonie Pardubice – 50. koncertní sezona je za dveřmi…

Pardubice – V říjnu roku 2019 uplyne 50 let od prvních koncertů Komorní filharmonie.

ZAČÍNÁME SLAVIT

Novou sezonu otevře 4. září mimořádný koncert na Pernštýnském náměstí, který chce široké veřejnosti připomenout půlstoletí naší existence. Jeho program je přizpůsoben prostředí (open air) a tak, aby pokud možno zaujal posluchače všech generací a zájmů. Jeho protagonistkou bude populární zpěvačka Dasha. Dirigentem a aranžérem většiny skladeb bude Martin Kumžák.

Reklama
Reklama

ABONENTNÍ KONCERTY / CYKLUS A, B, C

Poprvé jsme letošní abonentní koncerty opatřili zvláštními názvy, které naznačují to nejzajímavější a nejcharakterističtější, co přinese konkrétní večer. Do letošní sezony chceme pozvat bývalé šéfdirigenty a připomenout tak konkrétní období, jež vytvářela historii našeho orchestru. Sezonu symbolicky otevře náš první šéfdirigent Libor Pešek a nově nastupující šéfdirigent Stanislav Vavřínek. V průběhu sezony se představí i celá řada dalších dirigentů našich i zahraničních – vždy skvělých.

ÚČINKUJÍCÍ UMĚLCI

Mezi sólisty tentokráte čteme vesměs jména významných osobností, až na výjimky většinou příslušníků mladé generace. Početně jsou tentokráte zastoupeni umělci zahraniční, ale samozřejmě se těšíme i na naše umělce.

I ve vlastním výběru skladeb jsme se snažili vytvořit co nejzajímavější a nejpestřejší nabídku skladeb našich a světových skladatelů, z níž mohou vybírat jak nejnáročnější, tak i méně zkušení posluchači.

MIMOŘÁDNÉ KONCERTY

Jubilejní sezona nabídne mimořádně bohatou a pestrou škálu koncertů, které jsou v nové sezoně tematicky rozděleny do čtyř koncertních řad  Máme hosty, Společně s přáteli, Již tradičně, Komorní hudba.

MÁME HOSTY

Cyklus s tímto názvem si už získal pevné místo v naší každoroční nabídce a díky své mezižánrové pestrosti oslovuje i jiné publikum než pravidelné posluchače klasiky. Pro letošek jsme připravili – se souborem Chanson Trio Coucou – večer šansonů Na skok do Paříže. Před Vánocemi nás potěší svým zvláštním výběrem písní k tomuto období úspěšný zpěvák, někdejší vítěz prvního ročníku soutěže Česko-Slovensko hledá SuperStar Martin Chodúr. Dalšími z hostí bude přední český beatbox performer (rytmy „na pusu“) Jaro Cossiga a vokální kvintet KrisKros.

JIŽ TRADIČNĚ

S každoroční pravidelností se objevují čtyři mimořádné koncerty, jež je možno považovat za tradiční. Jedná se o slavnostní koncert ke Dni boje za svobodu a demokracii (ve spolupráci s Univerzitou

Pardubice). Nejdelší tradicí se může pochlubit Vánoční koncert, který se koná pravidelně už od roku 1970. Mezi již tradiční koncerty si již troufneme zařadit také náš koncert v rámci projektu Hrajeme spolu za Pardubice – společný projekt basketbalového klubu BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice, jenž spočívá ve skutečném propojení sportovního a hudebního světa. Projekt divákům opět nabídne netradiční zážitek a atraktivní podívanou – nejprve koncert Komorní filharmonie s jejími hosty a následně také utkání ligového basketbalu.

KONCERTY PRO DĚTI A JEJICH RODIČE – ABONENTNÍ KONCERTY / CYKLUS D

V jubilejní sezoně se shodou okolností uskuteční rovněž jubilejní již 10. ročník cyklu koncertů pro děti a rodiče O čem nám vypráví hudba! Tento koncertní cyklus se těší takové oblibě, že jej nyní rozšiřujeme o jeden koncert navíc. Cyklus ponese v příští sezoně podtitul Svět hudby dokořán a v rámci čtyř programů, které se konají vždy v neděli dopoledne, představí dirigent Marko Ivanović spolu s moderátorem Petrem Kadlecem přítomným posluchačům hravým a srozumitelným způsobem nejrůznější témata. První koncert Hraj, muziko, hraj! přiblíží českou lidovou hudbu jako pokladnici inspirace nejen českých autorů. Další koncert s výstižným názvem (Ne)slyšet hudbu se dotkne osudu a tvorby Bedřicha Smetany a Ludwiga van Beethovena, které spojuje právě to, že oba ztratili sluch. Třetí koncert Sólisté z komorně-filharmonické rodinky dá vyniknout sólovým výkonům a tématu hudebních sól a závěrečný pořad Hudební žerty a překvapivé podivnosti odhalí příběhy a hudební vtipy, které slavní skladatelé šikovně ukryli do svých skladeb. Jednotlivé koncerty budou přístupné zájemcům z řad veřejnosti, pokud již nebudou všechna místa obsazena předplatiteli.

KONCERTY PRO ŠKOLY

Programová nabídka Komorní filharmonie myslí také na školou povinné publikum! Pro žáky a studenty škol Pardubického kraje máme připraveny hudební pořady v obsazení celého orchestru, na které je pravidelně zveme do Sukovy síně, ale nabízíme také pořady malých hudebních uskupení, se kterými členové naší filharmonie ochotně zajíždí do škol po celém kraji.

→ KONCERTY V OBSAZENÍ CELÉHO ORCHESTRU

Školám nabízíme dva oblíbené programy v obsazení celého orchestru. Tím prvním je Trápení pana Bambuly, aneb Nezbedná kapela. Pro mladší žáky zůstává v nabídce pořad Karneval zvířat se slavnou hudbou Camilla Saint-Saënse. Oba pořady seznamují mladé posluchače poutavou a zábavnou formou s hudebními nástroji.

→ KONCERTY MALÝCH USKUPENÍ

V nabídce zůstává dvojdílný pořad Hudba tančí staletími i oblíbený hudební pořad Seznamte se, prosím, který je připraven ve třech tematických alternativách – Jazz a rock, Hudba a film či Jaroslav Ježek. Novinkou je pořad Po stopách historie, který vznikl k příležitosti 100. výročí vzniku Československa a nejenže apeluje na pojmy vlastenectví, národa či významu národních symbolů, ale hlavně posluchačům připomíná nejdůležitější kapitoly historie českých zemí s důrazem na události uplynulého století a vhodně zvolenými skladbami dokresluje atmosféru doby.

KONCERTY V REGIONU, MIMO REGION I V ZAHRANIČÍ

Velice nás těší, že jsme jako rezidenční orchestr pravidelně zváni k účasti na významných hudebních festivalech pořádaných v Pardubickém kraji (Smetanova Litomyšl 2019, Pardubické hudební jaro a další) i za jeho hranicemi.

V současné době jednáme s významnými zahraničními hudebními agenturami, abychom navázali na dosavadní účinkování Komorní filharmonie Pardubice na nejprestižnějších evropských pódiích. Orchestr s největší pravděpodobností po roce opět zavítá jak do německého Müllheimu, tak do milánské Sala di Verdi, rovněž máme rozjednáno turné do střední Itálie.

PRODEJ PŘEDPLATNÉHO NA KONCERTNÍ SEZONU 2018 / 2019

HARMONOGRAM PRODEJE PŘEDPLATNÉHO

Prodej předplatného opět proběhne ve třech vlnách a uskuteční se pouze v kanceláři předprodeje Komorní filharmonie Pardubice v Domě hudby.

  • Prodej stávajícím abonentům bude zahájen v pondělí 21. 5. 2018 a potrvá do 7. 6. 2018. Předplatitelé tak mají tři týdny na prodloužení stávajícího abonmá beze změny.
  • Prodej stávajícím abonentům, kteří si přejí provést změnu v dosavadním předplatném, proběhne ve dnech 11.–14. 6. 2018.
  • Prodej novým zájemcům bude zahájen v pondělí 18. 6. 2018. Noví zájemci o abonmá na příští koncertní sezonu se mohou hlásit v kanceláři Komorní filharmonie Pardubice již nyní.

Prodej vstupenek na jednotlivé abonentní koncerty bude zahájen 5. 9. 2018 v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích a také online na www.kfpar.cz

PRODEJ VSTUPENEK NA MIMOŘÁDNÉ KONCERTY SEZONY 2018 / 2019

Vstupenky na mimořádné koncerty jubilejní sezony bude možné zakoupit od pondělí 18. 6. 2018 prostřednictvím webu www.kfpar.cz, v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích a v síti Ticketportal.

* NOVINKA * CHYTRÝ NÁKUP VSTUPENEK

U vybraných mimořádných koncertů nově zavádíme moderní způsob předprodeje vstupenek v časových vlnách, díky kterým mohou zájemci při včasném nákupu značně ušetřit. Včasným nákupem si zajistí nejen vybrané sedadlo, ale i vstupenku za nejnižší možnou cenu. Tento způsob prodeje se týká cyklu Máme hosty, ale také vybraných koncertů cyklu Již tradičně. Vstupenky na tyto koncerty lze zakoupit za nejvýhodnější cenu v první vlně pouze do 30. června 2018. Druhá prodejní vlna poté potrvá do konce září a od začátku října se vstupenky na tyto koncerty již budou prodávat za základní cenu.

Programová brožura nadcházející sezony je k dispozici v kanceláři orchestru v Domě hudby, v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích a je také ke stažení na webových stránkách www.kfpar.cz.

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram