Kolo pro Dominika darem…

Pardubice – Dne 11. 6. 2018 od 9:00 hod. na hlavní služebně městské policie Pernerova 443 došlo k předání daru Oblastní charitě Pardubice.

Předávající byl primátor města Martin Charvát a ředitel městské policie Rostislav Hübl. Právě město Pardubice, Městská policie Pardubice a firma Cyklo Content – Jan Nečas jsou dárci jízdního kola a cyklistické helmy pro čtrnáctiletého Dominika.

O kolo požádala prostřednictvím sociální sítě oblastní charita, která je v úzkém kontaktu s Dominikovou rodinou. Žádost nebyla přímo adresná, šlo o prosbu, kterou chtěly pracovnice Služeb pro rodiny s dětmi v nouzi splnit jedno přání. Hledaly kolo – nejlépe horské – pro čtrnáctiletého školáka, který žije u prarodičů a chce jezdit do 3,5 km vzdálené školy na kole.

Uvedení dárci se rozhodli, že toto přání splní. Všichni společně chtějí Dominika motivovat k lepším výsledkům, které potřebuje předvést, aby dokončil základní vzdělání. Dominikova současná velká snaha v této oblasti byla jedním z důvodů, proč se pracovnice rozhodly o kolo pro něj požádat. Dominikovi bylo předáno řádně vybavené (u Městské policie Pardubice zaevidované) jízdní kolo a cyklistická helma. Oddělení prevence bude s asistentem prevence kriminality dohlížet, zda mladík předvádí konkrétní činy a nezůstává u slibů a řečí.

Uvidíme, zda tato zkušenost bude pro Dominika přínosem. Právě motivace a konkrétní výkon je cílem daru, který mu byl pod dohledem primátora města na služebně městské policie předán.

 

Primátor města a ředitel Městské policie Pardubice budou tento životní příběh i nadále sledovat.

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram