Kateřina Javůrková & Belfiato Quintet s Komorní filharmonie Pardubice…

V rámci říjnových abonentních koncertů se spolu s Komorní filharmonií Pardubice představí hornistka Kateřina Javůrková, která patří mezi nejnadanější interpretky mladé generace, a dále také jeden z nejúspěšnějších českých komorních souborů Belfiato Quintet.

Abonentní koncerty, které se tentokrát uskuteční pod vedením dirigenta Marka Prášila ve dnech 16. – 18. října 2017 v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích, nabízí mimořádně pestrý program, který má kromě pravidelných návštěvníků šanci zaujmout příznivce méně tradičních programů i širokou veřejnost. Na programu říjnových koncertů jsou totiž nejen díla autorů představující starou tvorbu, ale zazní i díla ryze novodobá díla a posluchačům se tak naskytne příležitost zajímavého srovnání.

Reklama

Na úvod zazní Concert românesc Györgyho Ligetiho, jednoho z nejvýznačnějších autorů 20. století. Následovat bude Koncert pro lesní roh a orchestr č. 2 Es dur Richarda Strausse, při kterém se jako sólistka představí vynikající Kateřina Javůrková. Tento hornový koncert je považován za jeden z interpretačně nejtěžších a posluchači budou mít to potěšení jej slyšet v mistrném provedení vítězky mezinárodní soutěže Pražské jaro 2013 a držitelky ocenění Talent roku 2016, které Javůrková obdržela v rámci prvního ročníku udílení nových cen klasické hudby Classic Prague Awards!

Ve druhé polovině programu bude uvedeno novodobé dílo Concerto grosso skladatele Jaroslava Pelikána. K jeho provedení Kateřina Javůrková přizvala své kolegy z ansámblu Belfiato Quintet, který před více jak deseti lety zakládala a kterému letos pod křídly Supraphonu vyšlo debutové album. Na závěr zazní neprávem opomíjená Symfonie č. 34 C dur Wolfganga Amadea Mozarta, která abonentní koncerty velkolepě završí.


Kdy & kde: pondělí 16. 10. 2017 / úterý 17. 10. 2017 / středa 18. 10. 2017
vždy v 19.30 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích

Program: György Ligeti (1923-2006): Concert românesc
Richard Strauss (1864-1949): Koncert pro lesní roh a orchestr č. 2 Es dur
Jaroslav Pelikán (1970): Concerto grosso pro dechové a smyčcové nástroje
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Symfonie č. 34 C dur

Účinkující: Kateřina Javůrková – lesní roh
Belfiato Quintet
Komorní filharmonie Pardubice
Marek Prášil – dirigent

Zdroj a plakát: Komorní filharmonie Pardubice
Titulní foto: Belfiato Quintet

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram