Kalendář akcí

Čvc
13
Colour Meeting 2018 v Polička
Čvc 13 – Čvc 15 celý den
Colour Meeting 2018 @ Polička | Polička | Pardubický kraj | Česko

Již patnáctý ročník multižánrového festivalu Colour Meeting Festival rozezní ve dnech 13.- 14. července jedinečné hradební prostory města Policka. Návštěvníci se mohou těšit na dvě desítky hudebních a divadelních projektů z deseti zemí od Austrálie, Guadeloupu a Slovinska po Českou republiku, workshopy i domácí kuchyni servírovanou na porcelánu.

Eklektická a pečlivě vybraná programová směs je festivalu Colour Meeting vlastní. Doslova splněným snem dramaturga jsou Delgres, guadeloupské trio, v jehož muzice se potkávají zpěvy karibských otroků z Mississippské delty s rockovým drajvem. Punk bez kytar či bicích a lidovky k tomu? Ross Ainslie and Ali Hutton jsou hvězdami (nejen) ve Skotsku. kromě tradiční dudácké výchovy je ovlivnili také AC/DC, Béla Fleck nebo elektronická hudba. Roku 2017 získali cenu BBC Radio2 Folk Awards.

Z katalánské Tarragony dorazí nekompromisní feministické septeto Roba Estesa zpívající o rovnosti, revoluci, lásce, vášnivě hájící své kulturní dědictví, tradice a svobodu, vše v rytmech cumbie a katalánské rumby. Australský písničkář Rhyece O’Neill & The Narodniks, spojení bezpečné jako rezavá břitva. Doma jsou v rock’n’rollu, blues, punku a country, sám O’Neill je také spisovatelem, básníkem a producentem. Na hudební cestu kolem světa vás vezme slovinské elektro-dubové duo Darla Smoking.

Silný hlas Švýcara Fabe Vega nabitý emocemi a otevřeností zazněl na ulicích a pódiích celé Evropy, současnou polskou písničkářskou scénu pak bude reprezentovat velký objev posledních let, Daniel Spaleniak a jeho éterický blues-folk.

Své místo mají v letošním programu i uskupení rozkročená mezi státy a světadíly. Brněnští METRONOME BLUES v čele s charismatickým Novozélanďanem Rhysem Braddockem jsou klubovou stálicí s poznávacím znamením hutných kytarových riffů. Česko-italská dvojice Oswaldovi, dva hlasy, elektrická kytara a minimalistické bicí vytvářející směs psychedelického rocku, amerického a pouštního blues, jižanského folkloru, vše šmrncnuté ozvěnou soundtracků spaghetti westernů.

Colour Meeting nezapomíná ani na čistě domácí scénu. Do posledního místečka zaplní pódium ska-matadoři Sto zvířat. Ti ani po téměř třiceti společných letech neusínají na vavřínech, energická show a vtipné texty jsou zárukou skvělého vystoupení. Se stejnou vervou podávají svou disko-balkánskou show Circus Brothers. Speciální set připravili Pio Squad, Polička bude totiž jednou ze čtyř zastávek akustického programu této špičky česko-slovenského rapu. Táborské duo Kalle zažívá úspěšný rok. Ocenění Anděl, Apollo i Best Czech Vinyl Desk 2017 korunují nadšené ohlasy na aktuální desku Saffron Hills. Další “andělskou” sběratelkou v programu Colour Meeting je uznávaná nadžánrová pianistka Beata Hlavenková, jejíž jméno je nyní skloňováno ve spojení s hudebním doprovodem televizního filmu Davida Ondříčka Dukla 61.

Rockeři uvítají olomoucké Dirty Old Dogs, inspirující se sedmdesátkovým hard rockem, grunge, blues i psychedelií, nebo uskupení Neznámému bohu, podléhající názvem a tvorbou lesním i literárním vlivům. Renesanční žena, osobitá zpěvačka, multiinstrumentalistka, skladatelka, výtvarnice a lektorkaMilli Janatková nejen zahraje, ale povede také výtvarný workshop. Své dovednosti pak budou moci návštěvníci změřit také během perkusivních lekcí s projektem Zeměznění, nebo zhlédnout představení Divadlo 100 opica Divadlo Toy Machine.

Vstupenky v předprodeji na předprodejních místech nebo v síti GoOut

Festival Colour Meeting, 13.-14. 7. 2018, Polička, www.colourmeeting.cz

FB event: https://bit.ly/2HqC4zD

Čvc
20
Kunětická hora HRADY CZ v Hrad Kunětická hora
Čvc 20 – Čvc 21 celý den
Kunětická hora HRADY CZ @ Hrad Kunětická hora | Staré Hradiště | Česko

PROGRAM
Divokej Bill, MARPO & TroubleGang, Pražský výběr,Tomáš Klus, Jelen, Škwor, Slza, Rybičky 48, Lenny, Mandrage, Monkey Business, Horkýže slíže, Vypsaná fixa, Visací zámek, Ivan Mládek a spousta dalších oblíbených kapel.

VSTUPENKY -> http://www.ceskehrady.cz/vstupenky/

WWW: http://www.ceskehrady.cz/
FB : https://www.facebook.com/CESKEHRADY/
IG: https://www.instagram.com/hradycz/

Hashtag: #HradyCZ2018

Srp
1
St
Divadelní Festival Pernštejnlove 2018 v Zámek Pardubice
Srp 1 – Srp 4 celý den
Divadelní Festival Pernštejnlove 2018 @ Zámek Pardubice | Pardubický kraj | Česko

Třetí ročník je tu!

Léto a odpočinek, zábava, festivaly, putování po památkách, setkávání s přáteli…to jde dohromady. A jak vypadá vaše ideálně strávené léto? Co třeba na pardubickém Zámku, kde i letos ve dnech 1. – 4. srpna proběhne divadelní festival Pernštejn(l)ove?!

Divadelní soubory z celé republiky přivezou své inscenace, které se dotýkají lásky a vztahů. Klasická opera v činoherním podání, komedie o hledání romanticky založených mužů i ryze aktuální britská satira z pera Raye Cooneyho. To všechno čeká diváky festivalu pod širým pardubickým nebem. Třetí ročník Pernštejn(l)ove uvádí převážně komedie, mnohé z nich získaly ocenění na divadelních festivalech. Novinkou bude taneční vystoupení dua Lucia Kašiarová a Vanda Hybnerová.

Program odstartuje ve středu 1.8. (21:00) soubor SDO Alois Jirásek z podkrkonošské Úpice, který nastudoval legendární Smetanovu operu Prodaná nevěsta. Čeká vás velkolepá scéna v podobě funkčního kolotoče, více než čtyřicítka (!) herců, zpěváků, akrobatů a muzikantů. Věříme, že bude „Prodanka“ pro diváky podobným zážitkem jako loňský muzikál Cyrano, který nadšené publikum ocenilo dlouhotrvajícím potleskem vestoje.

Čtvrtek 2.8. nabídne dvě současné komedie. Divadlo Jesličky Josefa Tejkla přijíždí (18:00) s vynikající hořkou komedií Bůh masakru izraelské spisovatelky Yasminy Rezy. Hra pojednává o tom, že v každém z nás dřímá sobectví, agrese a touha vrazit tomu druhému pěstí. Divadlo Tramtarie (21:00) se v Pardubicích představí s autorskou hrou Vladislava Kracíka Po stopách něžného muže, která je o hledání romanticky založených mužů, jejichž existence nebyla nikdy zcela prokázána.

V pátek 3.8. (18:00) vás na pardubický Zámek zveme na hru Commedia á la carte. Autorská komedie českolipského souboru DK Jirásek vychází z improvizovaného divadla renesanční Itálie a přináší s sebou tradiční jiráskovský humor z pera scénáristy a režiséra Václava Klapky. Hned dvě premiéry se pojí s představením Angel-y (21:00). Vůbec poprvé se bude na festivalu Perštejn(l)ove tancovat a premiérově se náš festival rozšíří na vnitřní nádvoří pardubického Zámku. Strhující taneční představení v podání Vandy Hybnerové a Lucie Kašiarové by si neměli nechat ujít ti, kteří zvládnou pohled na dvě cynické ženy, jež se nebojí být patetické a sentimentální.

Festival završíme v sobotu 4.8. dvojicí komedií, kterým je vlastní suchý anglický humor. Brněnské sdružení Amadis (18:00) uvádí v Rytířských sálech tragikomedii Dva. Jim Cartwright ji napsal pro dva herce a čtrnáct (!) postav a vypráví o tom, co všechno se za jediný večer může odehrát v obyčejné hospodě. Tečku za, věříme že úspěšným, třetím ročníkem Pernštejn(l)ove napíše Divadelní soubor J. K. Tyla z Meziměstí s hrou Rodina je základ státu. Autorem je jeden z nejhranějších anglických dramatiků současnosti – mistr frašky Ray Cooney.

Součástí programu Pernštejn(l)ove 2018 je i bohatý doprovodný program. V zámeckém parkánu budou po celé čtyři dny probíhat koncerty kapel, improvizační vystoupení i půlnoční překvapení pro malé i velké. Samozřejmostí je dostatečná nabídka občerstvení. Těšíme se na vás!

Více informací najdete na www.pernstejnlove.cz

Srp
12
Ne
Sportovní park Pardubice 2018 v Park Na špici, Pardubice
Srp 12 – Srp 20 celý den
Sportovní park Pardubice 2018 @ Park Na špici, Pardubice | Pardubický kraj | Česko

Sportuje celá rodina, takový je i letos cíl srpnové akce, která na devět dní rozhýbe celé Pardubice. Od 12. do 20. srpna se oblíbený park Na Špici promění v jedno velké sportoviště. Na 16 stálých a 7 variabilních sportovištích představí více než šest desítek pardubických sportovních klubů na 50 různých druhů sportů. Děti, kterým je park převážně určen, tak budou moci zjistit, jaký sport je jim šitý na míru. Dospělí pak dostanou možnost vyzkoušet si aktivity, které mají v hledáčku, ale dosud neměli možnost si je „osahat“ blíže.

V rámci loňského Olympijského parku Pardubice 2016 si děti mohly kromě sportovních zážitků odnést diplomy a medaile, které obdržely za určitý počet splněných stanovišť. Ocenění budou moci získat i letos, za splnění připravených stanovišť čeká na malé i velké sportovce diplom, pro velké nadšence budou připraveny také medaile. Ty získají všichni, kteří obejdou stanoviště nejen v parku Na Špici, ale
také ta, která se budou nacházet v prostředí zámku.

V parku opět dostane prostor věda! Univerzita Pardubice obohatí program sportovního parku speciálním populárně- naučným programem s atraktivními vědeckými a technickými interaktivními demonstracemi na stanovišti s názvem SCIENCE POINT. Po celých devět dnů se zde budou střídat a návštěvníkům věnovat vědci i sami vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Provedou je světem moderní vědy hravou a zážitkovou formou, přiblíží zajímavosti kolem nás prostřednictvím zábavných a poučných ukázek, kvízů a demonstrací z nejrůznějších oborů – chemie, dopravy, elektrotechniky a robotiky. Přitažlivé pro návštěvníky budou i ukázky z oblasti snahy o ulehčení života hendikepovaným.

Loňský, velmi úspěšný olympijský park město rozzářil a letos se pokusíme vtáhnout vás do děje nanovo! V době konání Sportovního parku Pardubice se ve městě bude dít celá řada kulturních a společenských akcí, jež Pardubice pravidelně podporují a chtějí zapracovat na jejich větším propojení se sportovním parkem. Hned první víkend se bude konat Festival chutí, vůní a řemesel a FRIENDS FEST, přátelský festival plný Ameriky. Závěrečný víkend bude patřit velkému folkovému festivalu Pernštejnská fortuna a III. kvalifikaci na Velkou pardubickou. Každý večer v průběhu konání akce bude možné příjemně zakončit sledováním filmů v Pardubickém letním kině Pernštejn.

Těšte se znovu na různé workshopy a exhibice, koncerty či animační programy. Součástí akce je i letos masový běh a in-line bruslení, streetbalový turnaj a další sportovní i jiné aktivity. Od 1. srpna vás při procházce parkem Na Špici budeme také lákat ke sportu prostřednictvím open-air výstavy krásných fotografií z loňského olympijského parku, jejichž autorem je pardubický fotograf Tomáš Kubelka.

Užívejte si léto v Pardubicích spolu s námi – rozhodně bude stát za to!

Vše na www.pardubice.eu 🙂

Srp
18
So
Setkání zahradních železnic v Muzeum MHD a železnice Rosice nad Labem
Srp 18 – Srp 19 celý den

Tradiční setkání parkových, zahradních i jiných železnic.

Více informací > www.pshzd.cz/akce.html

Festival chutí, vůní a řemesel 2018 v Zámek Pardubice
Srp 18 @ 9:00 – 18:00

V sobotu 18. srpna se na Festivalu chutí, vůní a řemesel představí držitelé značek regionálních produktů.

Producenti, výrobci i řemeslníci předvedou na festivalu to nejlepší ze své úrody a dílny. Prezentovat budou nejen sebe, ale i své značky regionálních produktů – Kraj Pernštejnů, Železné hory, Polabí, Orlické hory a Krkonoše a další. Těšit se můžete na bohatou nabídku regionálních speciality, ochutnávky i ukázky zručnosti. Zajímavosti o značce regionálních produktů i producentech se dozvíte v rámci stánkových workshopů.

Kulturní program pro letošní ročník připravil pořadatel festivalu spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech. Těšit se můžete na koncerty ve folkovém stylu, ale také na osvěžující klezmer a balkánskou hudbu. Chybět nebude ani divadelní improvizace, která zaručeně návštěvníky pobaví.

Vstup zdarma.

 

Lis
8
Čt
Cestovatelský Festival Pardubice 2018 v Congress Centre Palác Pardubice
Lis 8 – Lis 11 celý den

Na Cestovatelském festivalu 2018 se můžete těšit na:

Z. Pohlreich – povídání o jídlech a cestování po světě.
Miroslav Donutil – populární herec a jeho povídání o cestování, tak jak ho znáte i neznáte.
Ladislav Zibura – poutník, který poznává svět pěšky.
Jakub Vágner – známý rybář povypráví o dalších vzdálených končinách, o kterých nám ještě nevyprávěl.
Václav Šilhaˇ- s fotoaparátem v ruce procestoval všechny kontinenty včetně Antarktidy. Je několikanásobným držitelem ocenění Czech Press Photo
BigTrip.cz – Káťa s Láďou nás překvapí novým vyprávěním ze svých cest
Miroslav Bobek – ředitel ZOO Praha a jeho strhující vyprávění
Petr Jan Juračka – fotograf, cestovatel, přírodovědec
Jindra Böhm – cestovatel, fotograf povypráví o Amazonii
Pavel Svoboda – geograf, fotograf, cestovatel
Vladimír Lemberk – zoolog, fotograf, cestovatel
Škoda 100 na cestách – Dan a Jana povypráví, jaké je to cestovat v krásné staré škodovce po světě
Spolu světem – Ladislav Kalous a jeho cestování po světě
Slavek Kral – travel blog, Slávek Král – Slávek bude přednášet o cestování „low cost“ a také o Africe.
Jiri Kalat – publicista, cestovatel, fotograf
další přednášející Vám budeme představovat postupně, jako překvapení 🙂

Od dnešního dne si můžete objednat na mail: info@rbmanagement.cz nebo vzkazem přes fb profil.
Dne 1.3. 2018 bude představen přesný program přednášek a začne prodej jednotlivých vstupenek (cena od 100 Kč – 220 Kč, dle přednášky), jednodenních vstupenek (370 Kč).