Jeníček a PSO jedou oloupat trochu pardubického perníčku…

Pardubice – Věkem i tělem mladý orchestr složený z 65 nadšených muzikantů z celého východočeského regionu se po 5 letech vrací rozeznít Sukovu síň v Pardubicích. Letos PSO vstoupilo do osmé koncertní sezóny a svůj zbrusu nový repertoár přijíždí představit i do Pardubic, kde vystoupí 7. dubna od 19:00. Na koncertě v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích zazní skladby Michaela Jacksona, Antonína Dvořáka, Franka Sinatry, Johna Williamse a nebo i melodie z lyrikálu Kudykam.

O orchestru

Pevné kořeny mají v Polici nad Metují, ale vyjíždějí i mimo domovinu, kde svou energií často překvapují mnohé posluchače. S chutí hrají mnoho hudebních žánrů; od klasiky přes pop, rock až po hudbu z filmů a pohádek. Mají za sebou přes sedm desítek koncertů, a to nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Zahráli si s Dashou, Ondřejem Rumlem, Martinem Kumžákem, Martou Kubišovou, Miloněm Čepelkou, Petrem Jandou, Václavem Zahradníkem a Baletem Národního divadla, Stanislavem Vavřínkem, Kühnovým smíšeným sborem a mnoha dalšími. Rádi pořádají nevšední koncerty, organizují plesy a podporují svými každoročními benefičními akcemi i dobré věci! Taktovkou u nich vládnou Věra Vlčková, pedagožka hry na housle v ZUŠ v Novém Městě nad Metují, a Joel Hána, student oboru dirigování na magisterském studiu JAMU.

Reklama
Reklama

O Janu Sklenářovi

Svěžím dvorním zpěvákem orchestru je Jan Sklenář, mimo jiné i herec Klicperova divadla v Hradci Králové, který si za svou kariéru vysloužil 2 nominace na ceny Thálie. Hostuje v Národním divadle, ve Státní opeře v Praze započal spolupráci s Michalem Horáčkem na dílech Kudykam, Ohrožený druh a Český kalendář. Jeho zálibou je také režie ochotnického divadla v Jaroměři. Kromě divadla se rád věnuje různým autorským projektům, které mu přinášejí múzu a poznání.

Zdroj a foto: Police Symphony Orchestra

 

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram