Jak se peklo probouzí aneb jak se čerti za dětmi na zem chystají…

V podzemních chodbách měděného dolu Bohumír v Jívce na Trutnovsku se již po druhé objeví peklo. Akce se koná v podzemí, které je autentickým prostředím pro vytvoření iluze pekla a těší se velké návštěvnosti. Je vhodná pro děti od dvou let, a vůbec, je skutečně pro všechny věkové kategorie.

Velmi ojedinělá akce, kde si všichni mohou vyzkoušet a osmělit každodenní čertí zvyklosti a dovednosti. Podívají se do útrob pekla, kde si projdou všechny důležité místnosti, přes které se dostanou až do té nejdůležitější.

Program je divadelní a začíná vyběhnutím čerta Barnabáše z pekla, který se stává průvodcem hříšníků. Zavede je k pekelné bráně, kterou hlídá Lucius a dětičky si s ním musí vykomunikovat vstup za brány pekelné brány. Dojdou do čertovské školy, kde se naučí, proč má čert, proč kopýtko nebo ocásek a také v co se čert mění, když jde na zemský povrch. Nahlédnou do kovárny, kde se čertům upravují kopýtka a už je vyhlíží vědma Berta, která zná všechny hříchy dětí a patřičně je odmění. Putování pekla je hříšníky zavede do čertovské koupelny, kde čertík Fintík zkoumá, jak se vlastně má umýt a doufá, že mu děti všechno správně ukážou. V dáli už je slyšet hněv strážce pekelného sálu, který domlouvá návštěvu u pána pekel – U Lucifera. Lucifer nelení a všechny si na váze hříchů převáží. Pak sám rozhodne, kdo se vrátí na zemský povrch a koho si peklo nechá k nápravě. Druhou překážku při východu z pekla tvoří zase Lucius u pekelné brány. Ten si s dětmi rád zahraje V kostky, a pokud ho obehrají, pustí je!

Akce má výchovný charakter, a proto děti od čertů nedostanou žádné sladkosti, naopak atributy nejčastějších hříchů. Děti si nejčastěji nechtějí uklízet, nechtějí se mýt anebo pořád hrají na telefonech či počítačích. Proto děti od čertů dostanou lopatku a smetáček nebo ručník s mýdlem.

Čerti se v dole Bohumír objeví 21. 10. a budou tam až do 29. 10. 2017. Pekelné časy jsou pak každou celou hodinu, a to od 9 ráno do 17 hodiny odpolední.

REZERVACE JE NUTNÁ!!

Dne 21. 10. 2017 od 14h bude na akci přítomna patronka, kterou se stala muzikálová zpěvačka a místní rodačka, slečna Kamila Nývltová.

Zdroj a foto: důl Bohumír Trutnovsko