Interní ambulance se přestěhovaly do lepšího. Kromě komfortnějšího zázemí nabízí i stacionární péči…

Chrudim – Prostornější a pohodlnější pro pacienty i personál. Ambulance a příjem interního oddělení Chrudimské nemocnice se v minulých dnech přesunuly do větších prostor, které s sebou přináší nejen komfortnější zázemí, ale i možnost stacionární péče.

Doposud měly příjem a ambulance interního oddělní tři malé místnosti, do kterých se museli vejít pacienti i personál se vším vybavením, přes chodbu se nacházela menší čekárna. Nyní, po přestěhování, již ambulance působí v prostorách samostatného oddělení, které zajistí personálu lepší zázemí a pacientům dostatek soukromí i lepší péči.

Ambulance jsme přesunuli do prostor jednoho z interních lůžkových oddělení, které jsme byli nuceni již před časem uzavřít z důvodu dlouhodobého nedostatku zdravotních sester. Rozhodli jsme se tedy, že toto nevyužívané oddělení přebudujeme a využijeme pro interní ambulance se stacionární péčí," vysvětluje primář interního oddělení a náměstek pro léčebnou péči Chrudimské nemocnice Tomáš Tomek.

Interní ambulance Chrudimské nemocnice se přestěhovaly do lepšího.
« z 7 »

Pokud to stav dovolí, po pár hodinách domů

V současné době tak interní ambulance disponují třemi prostornými místnostmi, čekárnou pro mobilní pacienty, čekárnou pro pacienty na lůžku i samostatným zázemím pro personál. Kromě toho jsou zde nově dva pokoje, čtyřlůžkový a dvou lůžkový, které slouží pro stacionární péči. „Poptávka pacientů po krátkodobé hospitalizaci dlouhodobě stoupala, proto jsme se rozhodli zřídit dva pokoje, kde můžeme pacientům, u kterých je to medicínsky možné, podávat léčbu ambulantně," říká Tomáš Tomek. V praxi to znamená, že pacienty, u kterých to stav dovolí, může lékař po vzájemné domluvě ošetřit na těchto lůžkách, a po několika hodinách propustit domů. „Může se jednat například o pacienty s astmatem, kterým ambulantně podáme inhalaci, nebo o pacienty s chronickou anémií, kterým dáme transfuzi. Pokud je vše v pořádku, po několika hodinách mohou jít domů a nemusí trávit noc v nemocnici," vysvětluje primář s tím, že velká řada pacientů tuto možnost vnímá velmi pozitivně.

Přestěhování je však přínosem i pro personál. Pokoje jsou nyní vybaveny kamerovým systémem a signalizačním zařízením. Navíc by se díky stacionáři mohlo odlehčit i lůžkovému oddělení. „Věřím, že možnost stacionární péče může ulevit lůžkovému oddělení, které má většinu času naplněné i přistýlky," uzavírá Tomáš Tomek.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje