Injekční stříkačka v dětském pískovišti…

Pardubice – O víkendu se po celé republice koná akce: Ukliďme svět, ukliďme Česko. Neplánovaně se jej ale účastní také Městská policie Pardubice. Na strážníky se od rána obrátilo už několik nálezců injekčních stříkaček. Některé základní školy totiž vyrazily do terénu s žáky už dnes a tito dobrovolníci jen mezi devátou a dvanáctou hodinou nahlásili nález tří použitých jehel.

Nejvíce nepříjemné překvapení ale byl nález číslo čtyři. Ten nastal v Mateřské škole v ulici Odborářů, kde dnes učitelky našly jehlu ve starém pískovišti. Hlídka městské policie tam ihned vyjela nebezpečný odpad sebrat a pískoviště po dohodě s vedením školky uzavřít. Jehla byla naštěstí opatřena víčkem a žádné z dětí se k ní nedostalo.

Reklama
Nález stříkačky Hradecká ulice
« 1 z 5 »

„Šlo o malé staré pískoviště, které už je určeno k likvidaci, tohle je asi další důvod k urychlení odstranění,“ uvedla k události ředitelka školky Lenka Veselíková.

Vyrazíte-li i vy o víkendu do přírody zbavovat ji nepořádku, myslete také na své zdraví, nezapomeňte rukavice a nález takto nebezpečných věcí hlaste. Městská policie se 16. dubna připojí k celostátní akci Jehla zaměřené právě na plošné hledání použitých injekčních jehel. Za rok 2018 eviduje Městská policie 247 událostí spojených s nálezem injekčních stříkaček.

Místa nálezu injekčních stříkaček v Pardubicích dne 5. dubna 2019: ulice Družstevní, Hradecká 2x, Odborářů.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •  
Reklama