Hudba na dobré adrese…

Pardubice – Při Společném koncertě Komorní filharmonie Pardubice, Konzervatoře Pardubice a hostů zazní ve velkém symfonickém obsazení díla Bedřicha Smetany, Josefa Suka a slavné Te Deum Antonína Dvořáka.

Komorní filharmonie Pardubice, která se nachází ve své 50. sezoně, a Konzervatoř Pardubice, připomínající si 40. výročí založení školy, oslaví svá jubilea společným koncertem. V Sukově síni Domu hudby (působišti obou institucí) zazní hned na úvod koncertu hudba tvůrce české národní hudby Bedřicha Smetany. První půli večera bude uzavírat a druhou otevírat Josef Suk, po němž je pojmenována nejen nejvýznamnější pardubická koncertní síň, ale i celá ulice vedoucí kolem Domu hudby. Koncert završí Dvořákovo Te Deum.

Reklama

Na pódiu spolu s filharmoniky, Pěveckým sborem konzervatoře (sbormistr Jan Fajfr) a Symfonickým orchestrem Konzervatoře Pardubice vystoupí také Iva Kramperová, Hana Medková a Jaroslav Patočka – absolventi pardubické konzervatoře, dnes vyhledávaní sólisté, spolupracující s mnoha domácími i zahraničními dirigenty, interprety a orchestry. Slavnostní večer spojí i pěvecké sbory. Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice je úspěšným účastníkem domácích i zahraničních sborových festivalů a soutěží, úctyhodný také pro řadu koncertních turné, v jejichž rámci vystoupil i na předních světových pódiích. Continuo Pardubice je smíšeným komorním sborem, jehož repertoár zahrnuje vedle klasických titulů i skladby současných autorů a zasahuje i do dalších hudebních žánrů a stylů. Sbormistryně Lucie Gregorovič Fárová převzala vedení sboru po svém dědovi Vlastislavu Novákovi, který stál dlouhé roky také v čele VUS. Vlastislav Heřmanův Městec je po celou dobu své existence (od roku 1862) pevnou součástí kulturního života města. Jeho sbormistryní se před pár lety stala Markéta Výborná.

Dirigent Tomáš Židek, rovněž absolvent konzervatoře, dnes její pedagog, stojí nejen v čele Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice, ale též Symfonického orchestru Konzervatoře Pardubice, v němž se budoucí profesionálové aktivně seznamují s českou i světovou hudbou. Právě on bude dirigentem tohoto koncertu. Obsazení, příležitost konání koncertu i slibovaný program nasvědčují, že půjde o výjimečný večer. Koncert je vyprodaný.


Koncert z cyklu Společně s přáteli

Reklama

Kdy & kde: čtvrtek 4. 4. 2019 v 19.30 hodin
Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Program: díla Bedřicha Smetany, Josefa Suka a slavné Te Deum Antonína Dvořáka

Účinkující:
Iva Svobodová Kramperová – housle
Hana Medková – soprán
Jaroslav Patočka – baryton

Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice
Pěvecký sbor Konzervatoře Pardubice
Smíšený sbor Continuo Pardubice
Pěvecký sbor Vlastislav Heřmanův Městec

Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice
Komorní filharmonie Pardubice

Tomáš Židek – dirigent

Koncert je vyprodaný.

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

  •  
  •  
Reklama