Hrad Svojanov se promění v tržiště…

Svojanov – Na královské sídlo míří řemeslníci. Předvedou, co dovedou, a nabídnou své výrobky. Přijedou také šermíři, loutkoherci, tanečnice a sokolník.

Hrad Svojanov se o víkendu 5. a 6. května promění ve velké tržiště. „Na jarmarku si lidé budou moci vybrat z nabídky originálních ručně vyráběných šperků, svíček z včelího vosku, dřevěných hraček a voňavých bylinkových čajů. Nebudou chybět chutné sýry, pravé valašské frgále, ani sušené ovoce a oříšky,“ zve na tradiční hradní jarmark kastelán Miloš Dempír. Nachystaný je rovněž bohatý doprovodný program na hlavním nádvoří. Mladoňovské Perchty von Bladen už tradičně rozvlní sukně, tanečnice Jahanara předvedou svá bříška. Šermířskou podívanou pro kluky a pány dovezou brněnští Bandiere e Spade a Taurus. Pezinský Féder Teáter pobaví hudebně loutkovým představením. Výcvik dravců představí sokolník.

Výletníci nepřijdou po dobu slavností ani o komentované prohlídky empírového paláce s unikátní kopií pohřební koruny Přemysla Otakara II., středověkého sklepení opředeného legendami a pověstmi o hradu, dále mučírny a domu zbrojnošů, či o procházky v zahradách a výstup na hlásku.

Hrad Svojanov je v květnu otevřený každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hodin.
Více na www.svojanov.cz