Honzík a Eliška, nejčastější jména loňského roku…

Pardubice – V loňském roce se v pardubické nemocnici narodilo 1579 dětí. Nejčetnějším jménem zapisovaným loni do matriky byl Jan, rodiče tak pojmenovali 48 novorozených chlapců. Mezi dívčími jména vede Eliška, kterých se v roce 2018 v Pardubicích narodilo 31.

Hodně oblíbená jsou také jména Jakub (42), Adam (36), Vojtěch (34) a Matyáš (29), z dívčích pak Ema (27) Natálie (25), Adéla (23) a Karolína (22),“ řekla vedoucí oddělení matriky pardubického magistrátu Zdeňka Havlíčková.

Děti narozené v pardubické nemocnici jsou většinou i novými občánky Pardubic. Právě pro ně a zejména jejich rodiny připravuje město tradiční vítání občánků. Po dobu rekonstrukce radnice bude tento slavnostní akt probíhat ve společenském sále pardubické radnice na Pernštýnském náměstí. První letošní vítání je naplánováno na 12. března v 15 hodin.

„Na tuto, pro všechny rodiny slavnostní příležitost, je třeba se objednat nejpozději do jednoho roku věku dítěte,“ připomněla Zdeňka Havlíčková a upřesnila, že radnice vítá jen ty děti, které mají od narození trvalý pobyt v Pardubicích, bez ohledu na to, kde se narodily. Aby měly děti památku na tuto slavnostní příležitost i město, v němž prožily první období svého života, věnuje město každému z nich přívěsek – zlatou podkovičku pro štěstí.

Rodiče se mohou ke slavnostnímu vítání nových občánků objednat u Jany Čapkové na telefonním čísle 466 859 611, nebo na e-mailu: jana.capkova@mmp.cz, případně se dostavit osobně na pracoviště matriky – úsek ověřování a CZECHPoint Magistrátu města Pardubic, Komenského náměstí (bývalá Reálka), a to v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, nebo v úterý a čtvrtek od 8 do 15,30 hodin, kde si lze dohodnout i konkrétní datum a hodinu.

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto: ilustrační Nemocnice Pardubického kraje

Sledujte nás a sdílejte:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram