Holky našly peněženku, kluci mobil, oba nálezy předali strážníkům…

Pardubice – Během víkendového odpoledne se na služebně městské policie během jedné hodiny vystřídali žáci základních škol.

V prvním případě se jednalo o děvčata, která si v centru všimla, že na parapetu jednoho z přízemních oken leží peněženka. Obsahovala doklady a také balíčky bílého prášku. Dívky na nic nečekaly a ihned se vydaly na hlavní služebnu, kde nález předaly. Jelikož balíčky bílého prášku byly uschovány v podšívce peněženky, existovalo důvodné podezření, že se může jednat o jinou návykovou látku. O nálezu byla vyrozuměna státní policie, která si peněženku s kompletním obsahem i hezkou vizitkou v podobě dokladů převzala. Dívkám patří velké poděkování za příkladný postup při nálezu.

Martin je žákem 9. třídy ZŠ Polabiny 3
« 1 z 3 »

Druhý nález obstarali kluci, kteří si na zastávce MHD na Masarykově náměstí všimli opuštěného mobilního telefonu. I v tomto případě se nález dostal do dobrých rukou a kluci s nalezeným chytrým mobilem zašli na nedalekou služebnu městské policie. Strážníkům se v seznamu podařilo dohledat kontakt s označením „mamka“, na který zavolali a domluvili se na předání nálezu. Mobil patřil dceři a její maminka neskrývala nadšení z opětovného nalezení telefonního přístroje. Nálezcům donesla velké čokolády, které společně s poděkováním od městské policie kluci dostali přímo ve škole.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice
Foto titulní: ilustrační redakce

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram