Gymnázium v Ústí nad Orlicí má nové učebny i vybavení…

Ústí nad Orlicí – Den otevřených dveří měl na gymnáziu v Ústí nad Orlicí slavnostní atmosféru. Za účasti radního pro školství Bohumila Bernáška byla otevřena nová laboratoř. Ta byla součástí projektu v celkové ceně 18 milionů korun.

„Historická budova ústeckoorlického gymnázia je důkazem toho, jak si naši předci vážili vzdělání. Jsem moc rád, že v tomto odkazu pokračujeme. Budova v některých částech už přestávala vyhovovat nárokům na moderní vyučování a projevily se znovu i letité problémy s nestabilním podložím. Rekonstruovali jsme vstupní halu a škola se dočkala šesti nových učeben," sdělil Bohumil Bernášek, krajský radní odpovědný za školství.

Gymnázium v Ústí nad Orlicí má nové učebny i vybavení
« z 3 »

Předmětem projektu byla půdní vestavba odborné učebny biologie, úpravy zabezpečující bezbariérový přístup a s tím související vybudování výtahu a rekonstrukce šesti odborných učeben (fyzikální laboratoř, chemická laboratoř, chemická posluchárna, biologická posluchárna, počítačová učebna  a multimediální učebna). Součástí bylo i vybavení novým nábytkem, školními pomůckami a modernizace elektroinstalace. „Jsem rád, že se vše podařilo dostavět a vybavení už je dodáno. Vnímám to jako obrovskou šanci pro vyučují přírodovědných předmětů, aby svoji výuku posunuli zase dál," sdělil Marek Hoffman, ředitel gymnázia v Ústí nad Orlicí.

Nová biologická laboratoř v podkroví školy je moderním prostorem s patřičným vybavením. Studenti mohou například při pozorování mikroskopem vše sledovat na plátně. Mají k dispozici i zázemí pro badatelskou činnost. Svůj prostor zde našly pomůcky, pro zoologii, botaniku i anatomii. „Musím ocenit vysokou úroveň vybavení, které je srovnatelné s lékařskými fakultami. Přeji takovou učebnu gymnáziu i městu. Byl bych rád, kdyby krásné prostředí i moderní vybavení inspirovaly nejednoho studenta k pokračování ve své kariéře na lékařské fakultě," sdělil absolvent gymnázia a primář orlickoústecké nemocnice Josef Hájek.

Náklady na tento projekt byly 18,2 milionů korun z toho na stavební úpravy bylo vyčleněno 11,4 milionů. Vybavení stálo 4.7 milionů korun a konektivita 2,1 milionů. Financování bylo zajištěno z fondů EU. Pardubický kraj se podílel částkou 4,2 milionů korun.

Zdroj a foto: Pardubický kraj