Gymnázium Pardubice pozvalo své hosty z Tchaj-wanu na prohlídku krajského úřadu…

Pardubice – Už dva roky trvá spolupráce gymnáziem Mozartova v Pardubicích a s tchaj-wanskou střední školou Feng Shan Senior High School  z Kaohsiung. Zástupce obou škol přijal radní pro školství Bohumil Bernášek.

„Pardubický kraj podporuje stáže studentů v zahraničí, a také vítá, že studenti z ciziny navštěvují náš region. Vzájemná setkání jsou prospěšná nejen v poznávání odlišných kulturních zvyků, ale také k praktickému procvičování jazykových dovedností,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro školství.

Během setkání na krajském úřadě diskutoval radní Bernášek se studenty o rozdílech v systému vzdělávání na středních školách v obou zemích. Zajímavostí třeba je, že studenti na Tchaj-wanu studují mnohem intenzivněji než jejich vrstevníci v Česku. Ti, co chtějí studovat na vysoké škole, tráví v lavicích i více jak dvanáct hodin denně. Při setkání například panovala shoda studentů obou zemí při výběru zaměření budoucího vysokoškolského studia.  Radní Bohumil Bernášek zahraničním dále studentům představil  Pardubický kraj a také například projekt zdravého stravování v krajských školách. 

„Studenti si pobyt velmi chválí a návštěva krajského úřadu je nadchla. Jsme velmi rád, že mohu našim žákům zprostředkovat setkání s jejich vrstevníky ze zahraničí. Je to z mého pohledu přínosné pro obě strany.  Musím také prozradit, že naši návštěvu překvapilo chladné počasí a pro většinu z nich bude velkým překvapením setkání se sněhem, který ze své země vůbec neznají,“ sdělil ředitel pardubického gymnázia Petr Harbich.

Skupina deseti studentů se svou učitelkou navštíví během svého pobytu v České republice Prahu, Olomouc Litomyšl, ale i Pec pod Sněžkou. Na návštěvu kraje přišli studenti ve věku 16-17 let ve školních uniformách.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram