Energií nabitá Gaia Mesiah vydává nové album Excellent Mistake a míří na klubové turné…

Praha – Gaia Mesiah vydává 1. února dlouho očekávané album Excellent Mistake a o pár dnů později vyrazí na tříměsíční cestu po klubech. 15. února kapela zahraje i v Pardubicích v klubu Žlutý pes.

Charisma, nespoutaná živelnost i screaming Marky Rybin, výjimečný drajv i skvěle zvládnuté muzikantské řemeslo, to jsou atributy, které definují hru i pódiový projev téhle kapely. Navzdory rozdílnosti osobností, hudebních i obecně lidských kořenů, vše zapadá do sebe přesně, tak jak má. Posíleni různými hudebními i životními zkušenostmi předvádí Gaia Mesiah dospělejší a přece stejně živelně nespoutaný vír energie jako kdysi. Turné se rozhodla kapela okořenit předkapelami, které vybere na jednotlivých klubových zastávkách z nahrávek, které jí kapely samy posílaly. Kvůli nepředvídatelným okolnostem bylo turné Gaia Mesiah přeloženo z letošního podzimu na začátek příštího roku, a tak ale mohla vzniknout i tato skvělá myšlenka.

Reklama

„Excellent Mistake se opět přibližuje svou náladou našemu prvnímu albu Ocean. Proces jeho vzniku je plně vyjádřen i v názvu, protože když zachytíte chybu v muzice a správně si s ní pohrajete, může vzniknout něco opravdu excelentního,” říká kytaristka Morella, a dodává: „Stejné je to i s desetiletou přestávkou kapely – jsme naplněni novou energií a poučeni ze svých chyb.“ Charismatická zpěvačka Marka Rybin upřesňuje: „Byli jsme schopní dát dohromady během čtyř měsíců barevnou desku, která je autorská ve všech směrech a vystihuje Gaiu přesně tak, jako když poprvé začala nabourávat klidné vody české hudební scény. A hlavně jsme rozhodně nevyměkli!”

Turné zavede Gaiu Mesiahu do Kutné Hory, Liberce, Pece pod Sněžkou, Pardubic, Havlíčkova Brodu, Vysokého Mýta, Olomouce, Brna, Ostravy, Valašského Meziříčí, Frýdku-Místku, Plzně, Vroutku u Loun, Prachatic, Písku, Teplic a Dobříše. V Praze se kapela zastaví hned dva dny po sobě v Lucerna Music Baru.

Více informací a vstupenky na www.gaiamesiah.com.


Album Excellent Mistake, které vyjde 1. února u Warner Music Czech Republic, natočili Gaia Mesiah v inspirativní atmosféře pražského studia Golden Hive, jehož spolumajitel Amak Golden byl i zvukovým producentem alba. Bubenice Míša říká: „Věříme sobě, kapele a tomu, co děláme, tedy rock’n‘rollu. Warner Music nám poskytli zázemí, plnou tvůrčí svobodu a nakopli nás k neprodlené tvorbě. My jsme tu nálož důvěry a očekávání vrazili producentovi Amakovi do náruče v Golden Hive Studiu, a toto spojení se ukázalo býti čarovné a produktivní.“ Producent Amak Golden na nahrávání s Gaia Mesiah vzpomíná: „Je to čtveřice skvělých lidí, úžasných individualit, pracujících pro celek. Skvělá atmosféra a pozitivní emoce jsou to nejzásadnější koření.”

Reklama

Gaia Mesiah patřila do roku 2008 ke stálicím tuzemské rockové scény. Divoká Marka a její nespoutané kolegyně si svojí neuvěřitelnou energií pravidelně podmaňovaly davy fanoušků. V roce 2005 vydala pod hlavičkou Universal Music úspěšné album „Ocean“, v roce 2007 temnější „Alpha Female“, výrazně poznamenanou rukopisem producenta Jaze Colemana. Live album „Thank You Dr. Beat“ z roku 2008 bylo vlastně rozloučením na dlouhou dobu. Po odchodu charismatické frontmanky Marky Rybin a neúspěšném pokusu o resuscitaci ve spolupráci se zpěvákem Viktorem Dykem, byla kapela „uložena k ledu“. V roce 2016 se však tyto ledy prolomily a Gaia Mesiah v říjnu vyrazila na turné, a to dokonce i s australským basistou Joshem Stewartem. Pro Joshe znamenal comeback kapely zcela zásadní změnu v životě a návrat z australské domoviny do Čech: „Původně jednorázově plánovaný reunion kapely změnil zcela moji základní životní trajektorii, znovu jsem našel lásku k hudbě a tu neskutečnou energii, kterou v kapele sdílíme. Teď jsem tady zpátky v Praze, chystáme se na turné a vydáváme album,” dodává Josh. Loni v létě absolvovali jediné vystoupení na festivalu Rock for Churchill, letos si jejich nespoutanou živelnou energii užili například fanoušci na Rock for People. Gaia Mesiah přešla pod křídla hudebního managera Petra Fořta, který stojí za úspěchy kapel Horkýže Slíže, Divokej Bill, Vypsaná fixa a dalšími. Na koncertech za konzolí zvukařského pultu dotváří nabušený zvuk kapely legendární Bert Neven.

Odkazy:

www.gaiamesiah.com

www.facebook.com/gaiamesiah
www.instagram.com/gaiamesiah


Gaia Mesiah Excellent Mistake Tour 2019

07/02 – KUTNÁ HORA – Česká 1
08/02 – LIBEREC – Klub Bunkr
09/02 – PEC POD SNĚŽKOU – Klondike

15/02 – PARDUBICE – Žlutý pes / VSTUPENKY

16/02 – HAVLÍČKŮV BROD – Klub OKO
19/02 – PRAHA – Lucerna Koncert #1
20/02 – PRAHA – Lucerna Koncert #2

22/02 – VYSOKÉ MÝTO – M Klub / VSTUPENKY

23/02 – OLOMOUC – S klub
27/02 – BRNO – klub Fléda
28/02 – OSTRAVA – Rock N´Roll Garage
01/03 – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – M-klub
02/03 – FRÝDEK MÍSTEK – Klub Stoun
08/03 – PLZEŇ – Žebřík
09/03 – VROUTEK – Kulturní Dům
15/03 – PRACHATICE – Klub Kandák
16/03 – PÍSEK – Divadlo pod čarou
23/03 – TEPLICE – Klub Hvjezda
26/04 – DOBŘÍŠ – kulturní dům

Zdroj a foto: SMART Communication s.r.o.

  •  
  •  
Reklama