Dynamo tvoří kádr pro novou sezonu…

Pardubice – Hokejový kalendář se o půlnoci na Svátek práce překlopil do nové sezony 2019/2020. Hokejový klub Dynamo Pardubice zveřejňuje soupisku hráčů s kontrakty platnými i pro nový ročník.

Stejně jako v předcházejících letech projde složení kádru prvního mužstva obměnou. „Základ kádru máme smluvně potvrzený, nyní pracujeme na dalších příchodech. Platí, že chceme do A týmu zabudovávat naše odchovance, počítáme s tím že řada juniorů se zapojí do přípravy,“ řekl generální manažer Dušan Salfický s tím, že počítá s pokračováním Ladislava Lubiny u A týmu Dynama.

Hokejové Pardubice dohrály své poslední utkání v minulé sezoně před týdnem. „Již během ní jsme samozřejmě pracovali na kádru pro nový ročník. Očekávám, že první příchody bychom mohli oznámit v nejbližší době,“ pokračoval. Níže uvedený seznam není kompletní, jednání s vybranými hráči probíhají. Jakmile budou uzavřena podpisem smlouvy, bude o jejich výsledku klub informovat.

Brankáři

Platné kontrakty i pro novou sezonu mají oba gólmani Ondřej Kacetl i Milan Klouček. Dynamo počítá do příštích let také s Tomášem Vlkem a Vojtěchem Nečasem, kteří v průběhu sezony poprvé nastoupili v Tipsport extralize.

Obránci

Platné smlouvy z hráčů loňského kádru mají Oscar Eklund, Juraj Mikuš, Karel Nedbal a Jan Zdráhal. Kontrakt s Dynamem běží od začátku května také Marku Trončinskému, klub nadále počítá se službami talentovaných beků Martina Bučka, Jakuba Merta a dalších juniorů. „Z hráčů dosavadního kádru jednáme s Rhettem Hollandem na pokračování vzájemné spolupráce,“ upřesnil šéf klubu.
S předstihem klub předložil atraktivní víceletou nabídku Vojtěchu Budíkovi, ten se ale rozhodl pro jiné angažmá. „Měli jsme velký zájem na tom, aby Vojta u nás pokračoval, počítali jsme s ním. Naše kvalitní nabídka zohledňovala jeho potenciál do budoucna. Jeho odchod nás mrzí, Vojtovi přejeme hodně štěstí v další kariéře,“ nechal se slyšet generální manažer Pardubic. V Pardubicích dále končí Jacob Cardwell, Ilja Děrvuk, Mathias Porseland a Nicholas Schaus. „Všem hráčům děkujeme za odvedené služby v našem klubu a přejeme hodně úspěchů v dalších působištích,“ řekl Dušan Salfický.

Útočníci

Do nové sezony může Dynamo z hráčů, kteří dohráli minulou sezonu, počítat s útočníky Milošem Bubelou, Markem Hovorkou, Denisem Kusým, Michalem Machačem, Ondřejem Machalou, Janem Mandátem, Michalem Pochobradským, Patrikem Poulíčkem a Tomášem Rolinkem. Všichni hráči mají podepsané kontrakty i pro extraligový ročník 2019/2020.

Z Brna se do Pardubic vrací útočník Tomáš Vondráček, jemuž v úterý skončilo hostování v Kometě. Opačným směrem putuje Luboš Horký, oběma hráčům „najíždí“ smlouvy v jejich staronových působištích. „Lubošovi děkujeme za pomoc a věříme, že se naše hokejové cesty opět v budoucnu potkají,“ podotkl Dušan Salfický.

Smlouva skončila také Petru Sýkorovi. „Petr, kterého považujeme za jednu z nejvýraznějších postav historie pardubického hokeje, vždy uzavíral kontrakty pouze na jeden rok. Určitě si spolu sedneme a pobavíme nad jeho další hokejovou budoucností,“ řekl šéf klubu.

V Dynamu končí Antonín Dušek a Brian Ihnačák, hostování skončilo Janu Klozovi. „Oběma děkujeme za odvedené služby a přejeme hodně štěstí v další hokejové kariéře,“ prohlásil generální manažer. Klub měl velký zájem o pokračování spolupráce s Jordannem Perretem: „Obdržel od nás návrh smlouvy, chtěli jsme ho udržet, rozhodl se však pro změnu. Děkujeme mu za jeho práci pro náš klub a přejeme vše dobré do dalších hokejových let.“

Klub počítá s pokračováním zapracování vlastních odchovanců podobně jako ve druhé polovině minulé sezony také do útočných řad A týmu.

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram