Dynamo odehraje utkání s Kometou Brno ve dvou retro dresech…

Pardubice – Fanoušci pardubického hokeje si budou moci při posledním extraligovém utkání tohoto kalendářního roku vychutnat lahůdku: Dynamo nastoupí́ proti Kometě Brno ve třech sadách dresů.

Pardubický hokej slaví v tomto kalendářním roce již 95 let od svého založení. Dalším jubileem sezony 2018/2019 je třicet let od zisku posledního federálního titulu v roce 1989. Obě tato cenná výročí si pardubický hokejový klub připomene v posledním extraligovém utkání – tedy v neděli 30. prosince 2018 od 17.00 hodin, kdy v ČSOB Pojišťovna ARENĚ přivítá úřadujícího mistra z Brna. O retro utkání panuje vyšší zájem fanoušků, vstupenky k sezení jsou vyprodány, k stání pro domácí fanoušky jsou v prodeji ve fanshopu v Atrium Paláci Pardubice.

Zápasu s Kometou Brno bude předcházet doprovodný program, který olemuje v historickém hávu celé utkání. Dynamo si jeho sehráním ve speciálním aranžmá chce připomenout svou bohatou historii včetně výjimečných momentů a osobností, které jsou již navždy spojeny s pardubickým hokejem. Nenechte si ujít tento výjimečný duel!

cardwell jacob
« 1 z 6 »

První třetina: jako LTC Pardubice

Hokejisté Pardubic nastoupí do zápasu s Kometou Brno v tmavě modrém, tedy v přesné kopii dresů LTC Pardubice krátce po vzniku organizovaného hokeje v Pardubicích. Právě v tmavě modrých huňatých svetrech nejprve s nápisem „LTCP“ hráli Východočeši po „narození“ hokejového klubu v roce 1923 ve 20. a 30. letech minulého století. Poté nastoupila na hruď zjednodušená verze loga a ta právě ozdobí úvod výjimečného utkání. Takže v prvních dvaceti minutách žádná červenobílá kombinace!

Druhá třetina: jako Tesla Pardubice

V sezoně 1988/1989 získaly hokejové Pardubice svůj třetí mistrovský titul. Parta okolo Dominika Haška ovládla základní část s náskokem deseti bodů v dvoubodovém systému. V play off vyřídila ve čtvrtfinále Litvínov 3:0 a stejným rozdílem i Spartu Praha. Ve finále s Duklou Trenčín ztratila třetí duel, po čtvrtém pozvedl Otakar Janecký nad hlavu mistrovský pohár. Během druhé části zápasu s Kometou si fanoušci právě budou moci tento výjimečný počin připomenout věrnou kopií dresu, na které vpředu nechybí ani tehdejší tmavě modrá šestice hvězdiček.

Třetí třetina: současné dresy Dynama

V závěrečné dvacetiminutovce navléknou Východočeši tmavou sadu svých dresů ze současné extraligové sezony. Doplňme, že trikoty z prvních dvou třetin výjimečného utkání zamíří do aukce, aby si je fanoušci mohli vydražit jako cenné artefakty. Dražba těchto cenných dresů bude probíhat na začátku roku 2019 elektronicky na webovém serveru www.sportovniaukce.cz.


Dynamo ve spolupráci s policií přijímá opatření na retro utkání s Kometou Brno

Hokejový klub Dynamo Pardubice se s předstihem v intenzivní spolupráci s Policií České republiky a Městskou policií Pardubice připravuje na nedělní utkání s Kometou Brno, které přinese případech zvýšená bezpečnostní opatření. O retro utkání panuje tradiční vyšší zájem fanoušků, vstupenky k sezení jsou vyprodány, k stání jsou v prodeji ve fanshopu v Atrium Paláci Pardubice

Hala bude otevřena již 90 minut před začátkem utkání, tedy od 15.30 hodin. Hokejový klub si dovoluje fanoušky obou klubů požádat o včasný příchod, neboť u vchodů do arény budou probíhat důkladné bezpečnostní prohlídky. Návštěvníci, u kterých budou nalezeny nepovolené předměty (zejména pyrotechnika a zbraně), nebudou v žádném případě do arény vpuštěni, stejně jako osoby pod zjevným vlivem alkoholu či jiných omamných látek.

Prostory ČSOB Pojišťovna ARENY a jejího okolí jsou monitorovány kamerovým systémem. Jakékoliv případné škody či následky chování budou na základě těchto záběrů řešeny přímo s viníky. Pořadatelé, jejichž počet bude adekvátně navýšen míře rizikovosti utkání, budou ve spolupráci s policisty nekompromisní v dohledu na dodržování návštěvního řádu arény. Pro tento zápas bude opětovně platit zákaz vnášení nápojů do hlediště. Pro sektor k stání pro hostující fanoušky, jenž stejně jako ostatní bude během celého utkání osvětlen, bude zřízen samostatný stánek s občerstvení, který bude nabízet i desetistupňové pivo.

Hokejový klub Dynamo Pardubice upozorňuje, že Jižní tribuna (sektory 101 a 115) je určena pro domácí fanoušky. Všechny sektory ČSOB Pojišťovna ARENY kromě 101, 115, 201 a 216 jsou určeny k sezení.

Vedení Dynama vyzývá fanoušky hostujícího celku, aby přijeli dříve, případně si pro cestu do Pardubic vybrali včasnější vlakový spoj. Od hlavního nádraží v Pardubicích budou monitorováni dokumentováni a doprovázeni příslušníky Policie České republiky. Příznivci brněnského klubu budou mít před halou vyčleněn oddělený koridor ke vchodu do sektoru hostí. Kontroly při vstupu do ČSOB Pojišťovna ARENY budou velmi důkladné a časově náročnější.

Pro Městský obvod Pardubice I, kde leží i ČSOB Pojišťovna ARENA, platí vyhláška o veřejném pořádku, která mimo jiné zakazuje užívání a provozování zábavní pyrotechniky včetně provádění pyrotechnických efektů a odpalování ohňostrojů. Příslušnou novelu naleznete na internetových stránkách statutárního města Pardubice.

Přijďte si užít další svátek hokeje! Dbejte při tom prosím na bezpečnost svou i ostatních návštěvníků atraktivního utkání. Hokejový klub Dynamo Pardubice předem děkuje všem fanouškům za pochopení bezpečnostních opatření.

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram