Dynamo nastoupí na Memoriálu Zbyňka Kusého v unikátních dresech…

Pardubice – Stejně jako vloni obléknou hokejisté Pardubic unikátní dresy vyrobené přímo pro Memoriál Zbyňka Kusého. Po skončení turnaje zamíří do elektronické aukce.

V červeném odehrají Memoriál Zbyňka Kusého pardubičtí hokejisté. Nové dresy s vyšívaným logem Dynama budou k mání pouze v elektronické aukci na www.sportovniaukce.cz. Ta začne ihned po skončení turnaje. Tato unikátní kolekce není a nebude jinde v řádném prodeji.

Reklama

Oproti minulému ročníku z dresu zmizel modrý pruh, naopak přibylo bílé spodní lemování s přidaným červeným pruhem. Rukávy zdobí podpis Zbyňka Kusého. Novým prvkem na dresu jsou roky, v nichž úspěšný generální manažer vedl pardubický klub. Tučně jsou pak vyznačeny roky, v nichž Východočeši dosáhli pod jeho vedením na zisky mistrovských titulů.

Dynamo se chystá na memoriál. Fanoušci uvidí v akci i posily

Atraktivní sportovní podívanou slibuje blížící se Memoriál Zbyňka Kusého. Jeho druhý ročník se zúčastní šestice klubů, v ní nechybí ani HC Dynamo Pardubice. Celý tým se těší na domácí turnaj a věří, že i za podpory fanoušků dosáhne na úspěch.

„Jsem rád, že si připomínáme odkaz Zbyňka Kusého pořádáním memoriálu na jeho počest. Za svou práci pro pardubický hokej si to zaslouží,“ nechal se slyšet hlavní trenér pardubických hokejistů Ladislav Lubina.

Dvaapadesátiletý kouč zažil bývalého generálního manažera Pardubic z pozice hráče i trenéra. „Zbyněk byl hlavně svůj, pro klub toho udělal ohromně moc. Jsem přesvědčený o tom, že nebýt jeho, tak by se pardubický hokej nenacházel tam, kde je,“ řekl a pokračoval: „Při všech třech ziscích mistrovských titulů v letech 2005, 2010 a 2012 se výrazně projevily jeho manažerské vlastnosti.“

Reklama

Zatímco do prvního ročníku Memoriálu Zbyňka Kusého nastoupila čtveřice klubů, v tom letošním půjde do akce o dva týmy více. „Rozšíření turnaje je jistě zajímavé pro diváky, uvidí v akci více mužstev a mohou je posuzovat. Určitě se jedná o krok správným směrem,“ nechal se slyšet.

Naprostá většina hráčů A týmu odehraje v rámci memoriálu svá první přípravná utkání na sezonu. „Po dvou týdnech tvrdých tréninků se hráči i my členové realizačního týmu těšíme na zápasovou prověrku. Pro hráče to bude něco jiného, přece jen trénink je trénink a zápas je zápas,“ řekl Ladislav Lubina.

„V současné době nemáme sestavu hotovou, budeme o ní diskutovat. Naším záměrem je zapojit do Memoriálu Zbyňka Kusého co nejvíce hráčů. Chápu, že fanoušci rádi uvidí v akci naše nové posily, rád je pozvu v úterý na naše úvodní střetnutí turnaje,“ pousmál se hlavní kouč pardubických hokejistů.

V úterý 13. srpna 2019 se Dynamo utká od 19.00 hodin s Mountfieldem, o čtyřiadvacet hodin později vyzve ve své aréně Amur Chabarovsk. „Pro diváky se bude jednat určitě o velmi zajímavé utkání. Každý zápas s týmem KHL je prospěšný a pro fanoušky atraktivní, totéž platí pro nás trenéry,“ poznamenal.

„Memoriál Zbyňka Kusého je prospěšný turnaj pro tvorbu kádru. Máme v týmu hráče na zkoušku, další hokejisté bojují o základní sestavu pro extraligovou sezonu. Dostanou prostor nás přesvědčit o tom, že si zaslouží své místo,“ uzavřel Ladislav Lubina.

Rozpis Dynama na Memoriálu Zbyňka Kusého

  • 1. utkání, úterý 13. srpna 2019 od 19.00 hodin:
  • HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK
  • 2. utkání, středa 14. srpna 2019 od 19.00 hodin:
  • HC Dynamo Pardubice – Amur Chabarovsk
  • 3. utkání, pátek 16. srpna 2019 od 19.00 hodin:
  • HC Dynamo Pardubice – Orli Znojmo / HC Košice / Admiral Vladivostok

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

  •  
  •  
Reklama