Dynamo mění s Kometou: přichází Tomáš Svoboda…

Ač je Dynamo na pozicích, které mu těsně zajišťují účast ve vyřazovacích bojích, vedení klubu neustále hledá možnosti jak zvýšit kvalitu kádru A týmu. Po dohodě s brněnským klubem se pardubický klub rozhodl uskutečnit hráčskou výměnu: z Komety přichází na hostování do konce sezony 2018/2019 Tomáš Svoboda, na jih Moravy se do závěru letošního ročníku vrací Tomáš Vondráček.

Naším cílem bylo získat pro závěr této sezony zkušeného útočníka, který má střelecké schopnosti. Tomáš Svoboda po důkladných debatách s trenérským štábem tyto podmínky splňuje. V minulé sezoně vstřelil za Plzeň devatenáct branek, slibujeme si od něj zvýšení produktivity naší ofenzívy,“ uvedl předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Reklama
Reklama

Tomáš Svoboda je odchovancem Litoměřic, hokejově vyrostl ve Slavii Praha, odkud přes Havlíčkův Brod odešel do Brna, s nímž v roce 2012 postoupil do finále, tentýž úspěch si zopakoval o dva roky později, kdy vstřelil dvaadvacet branek. „S Tomášem počítáme dlouhodoběji, a tak jsme se dohodli na hostování v této i příští sezoně,“ informoval šéf klubu. Třicetiletý útočník již absolvoval se svým novým týmem čtvrteční trénink, v naší nejvyšší soutěži se radoval již ze 137 gólů.

Opačným směrem se vrací Tomáš Vondráček, který do Pardubic přišel před začátkem letošní sezoně právě z Brna. „Přiznávám, že od Tomáše Vondráčka jsme očekávali vyšší produktivitu, návratem do Komety mu chceme pomoci nastartovat se, nadále zůstává naším hráčem. Tomáš perfektně zapadl do kabiny, je poctivý, dře na každému tréninku, ale včera vsítil teprve svou druhou letošní branku. I jeho netěší nízká produktivita, po vzájemné dohodě, s níž souhlasil, jsme uskutečnili tuto výměnu,“ doplnil Dušan Salfický.

Příchod Tomáše Svobody přivítal hlavní trenér Miloš Holaň. „Získali jsme zkušeného a kvalitního útočníka, praváka, který nám chyběl. Využijeme jej na přesilové hry, věřím, že tato výměnu bude ku prospěchu obou hráčů. Vůči Tomáši Vondráčkovi nemohu říci špatné slovo, co se týká přístupu, férovosti, možná jej návrat do Brna nakopne. Již pracujeme na budování kádru pro novou sezonu, proto jsme uvítali možnost hostování i na příští ročník. Jsem rád, že se tento příchod podařilo zrealizovat již letos, Tomáš s námi potrénoval a zítra s námi jede do Litvínova,“ okomentoval tento transfer.

Tomáš Svoboda se v kabině Dynama zabydlel, oblékne dres s číslem 22. „Kometa požádala o tuto výměnu, Dynamo se k ní postavily čelem. Když se řeknou Pardubice, tak kromě pěkné arény a Velké pardubické se mi vybaví lední hokej a skvělí fanoušci. Dynamo vlastně převzalo mou smlouvu z Brna, proto je hostování na rok a půl. Jsem rád, že mám kde hrát, pro mou další budoucnost v červenobílém dresu budou rozhodující mé výkony na ledě,“ nechal se slyšet rodák z Litoměřic.

Tomáš Svoboda
  • Post: útočník

  • Datum narození: 24. února 1987

  • Výška: 182 cm

  • Hmotnost: 90 kg

  • Držení hole: pravé

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram