Dynamo je v nižší ztrátě, než uvádí některá média…

HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a.s. hospodařila v uplynulé extraligové sezoně 2016/2017 se ztrátou v hodnotě nižší než 15 milionů korun. Konečný výsledek hospodaření bude znám po doúčtování uplynulého ročníku, poté jej společnost zveřejní. Hokejový klub se ohrazuje proti informacím v některých médiích, že jeho kumulovaná ztráta činí 72 milionů korun. Přestože konečný výsledek hospodaření v uplynulém ročníku ještě není znám, společnost informuje, že celková kumulovaná ztráta nepřesahuje 40 milionů korun. Ke snižování této ztráty má pomoci souhrn stabilizačních opatření, jehož záměr ve čtvrtek schválili zastupitelé města Pardubic. Jeho finální koncept obdrží zastupitelé k projednání na zářijovém zasedání.

Podle něj by akcionáři měli navýšit základní jmění klubu o pět milionů korun, dalších pět milionů poskytne město jako příplatek mimo základní kapitál. O dva miliony korun se zvýší dotace na mládež, neboť náklady na východu talentovaných hráčů, kteří se mohou posléze prosadit i v A týmu, neustále stoupají. Dalším krokem je snížení cen za pronájem ledové plochy v Tipsport areně. Dynamo platí zhruba dvacetimilionové nájemné za její užívání, a to včetně kancelářských prostor nebo přilehlého parkoviště.

Reklama

K ozdravení ekonomiky společnosti pomůže kromě výše uvedených opatření realizace úsporných kroků uvnitř klubu. „Čeká nás tvrdá práce na poli sportu i v provozu společnosti. Důležitá je podpora fanoušků a sponzorů, za kterou děkujeme. Bez nich bychom nedostali klub z červených čísel. Vedení klubu má plnou důvěru hlavního akcionáře,“ uvedl primátor statutárního města Pardubice Martin Charvát.

Statutární město Pardubice v klubu získalo v lednu majoritu, když odkoupilo od tehdejšího většinového vlastníka Romana Šmidberského za 9,36 milionu korun celkem 38,8 procenta akcií. Nyní drží 73,6 procenta. Dalšími akcionáři jsou Jaroslav Šuda, Petr Čáslava, Dušan Salfický a občanské sdružení HC Pardubice.

Hlavním zdrojem příjmů v minulé sezoně byly výsledky obchodní činnosti společnosti. Jednalo se především o profity ze sponzorských kontraktů – Dynamo má ve svém portfoliu zhruba 200 obchodních partnerů. Dalšími příjmy jsou tržby ze vstupného nebo prodeje marketingových a televizních práv. Hlavní nákladovou položkou jsou výdaje na hráče a realizační týmy, dále pak již výše zmíněné náklady spojené s působením klubu v Tipsport areně nebo výdaje na mládež.

Dynamo navštívilo v minulé extraligové sezoně na domácích utkáních Tipsport extraligy přes 251 779 diváků, což je nejvíce v rámci celé soutěže. Čtyřikrát bylo v minulém ročníku v hale vyprodáno. Sportovně-společenský záběr klubu a atraktivita Dynama přesahuje hranice statutárního města Pardubice.

Klub v sezoně 2016/2017 odehrál dohromady 70 extraligových utkání (52 v základní části Tipsport extraligy, 6 v play out a 12 v baráži), dále pak 4 zápasy v Lize mistrů a 6 přípravných duelů. Hokejový klub Dynamo Pardubice není pouze extraligový A tým, ale dalších 11 mládežnických mužstev s takřka každodenním programem a kurz bruslení s více než stem účastníků ročně.

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a.s.

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram