Dvě krádeže na hudebním festivalu v Třemošnici…

CHRUDIMSKO – Od neděle kolegové z Obvodního oddělení v Třemošnici, šetří dva případy krádež ve stanovém městečku během hudebního festivalu, který se v obci konal. První z případů se stal 22. července v čase od druhé hodiny ranní do páté hodiny ranní. Neznámý pachatel vnikl do stanu, odkud odcizil dva mobilní telefony a černou tašku přes rameno s finanční hotovostí. To vše v přítomnosti spících majitelů odcizených věcí.

Případ šetříme jako přečin porušování domovní svobody a krádež.

Reklama
Reklama

Druhý případ byl v téměř totožném čase a ráno na majitele, který spal vedle vozidla, čekalo nepříjemné zjištění. Dosud neznámý pachatel 22. července od taktéž druhé hodiny ranní do deváté hodiny ranní odcizil přes pootevřené okno osobního vozidla kraťasy, které byly přehozené přes sedadlo. V těch se nacházela peněženka, osobní doklady, platební karta a elektronická cigareta.

Vzhledem k tomu, že byla odcizena platební karta, se pachatel dopustil přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

V obou případech hrozí pachateli odnětí svody až na dvě léta.

Znovu apelujeme na návštěvníky prázdninových festivalů, kempů či rekreačních středisek, aby dávali zvýšený pozor na své osobní věci, které by měli mít stále pod kontrolou a nenechávat je bez dozoru. Při spánku tyto věci mít ve své těsné blízkosti nebo dané ve spacáku.

Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram