Duo Janečková – Němec jsou herci roku 2018…

Pardubice – V pátek 1. března se v historické budově Východočeského divadla uskutečnil divadelní ples, letos s názvem Láskyplný divadelní bál. Hosté plesu si plnými doušky užívali nejen výjimečné možnosti tance na jevišti i jedinečné plesové úpravy obou foyer a především hlediště, kde slavnostně vyzdobené stoly nahradily sedadla, ale také tradičně bohatého programu, jehož nedílnou součástí bylo vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější pardubické herce roku 2018.

Na pomyslný herecký trůn v kategorii hereček se už podvanácté ve své kariéře usadila PETRA JANEČKOVÁ, která si největší obdiv získala v roli Lilli Vanessi v muzikálu Kiss me, Kate. Na druhé místo diváci vynesli Martinu Sikorovou, jež v minulých letech anketě už také třikrát kralovala, a bronzový stupínek patří Janě Ondruškové, která se do top trojice zařadila podruhé.

Reklama

Divácky nejoblíbenějším pardubickým hercem roku 2018 se stal MILAN NĚMEC, jenž nejvíce hlasů obdržel za roli Nicka v inscenaci Z postele do postele, velmi často však na hlasovacích lístcích stálo: Za všechny role. Na druhou pozici se po předchozích deseti vítězstvích v řadě posunul Ladislav Špiner a třetí příčku divácké oblíbenosti obsadil Petr Borovec, který se mezi oceněnými objevuje celkem pravidelně.

Herci roku 2018 kromě dárků od divadla obdrželi také šek věnovaný Nadací Lenky a Romana Šmidberských a speciálně pro tuto příležitost vyrobený šperk od firmy Lejhanec, klenoty – hodiny.

Vyhlášen byl také absolutní vítěz anketyNejvyšší počet diváckých hlasů v roce 2018 získal MILAN NĚMEC, kterého odměnila přímo Herecká asociace. Pro Milana Němce je to velmi příjemné rozloučení s pardubickým angažmá, od nové sezóny totiž nastupuje zpět do souboru Městského divadla Brno.

Autor: Radek Smetana
Foto: Roman Černý 
Zdroj: Východočeské divadlo Pardubice
  •  
  •  
Reklama