Dům hudby čekají tři etapy stavebních úprav, podrobnosti se už rýsují…

Pardubice – Úpravy exteriérů a interiérů pardubického Domu hudby rozdělil Pardubický kraj do tří etap v několika následujících letech. Na 1. etapu úprav, tedy realizaci energeticky úsporných opatření, je vše připraveno, čeká se jen na schválení dotace a vysoutěžení dodavatelské firmy. V současné době se pro Pardubický kraj dokončuje realizační projektová dokumentace 2. etapy na interiérové úpravy společenských částí včetně dovybavení tří sálů.

„Trochu jsme se zdrželi s první etapou, která se věnuje energeticky úsporným opatřením na Domu hudby a na kterou budou následující etapy časově navazovat. Objem prací před soutěží je kolem 40 milionů korun. Doufáme, že díky architektonickým kvalitám budovy získáme výhodnější evropskou dotaci, než byla ta původně přislíbená. Vzhledem k tomu, že chceme zachovat vzhled fasády bez viditelných změn, nedosáhneme na tak výrazné energetické úspory, jako kdybychom celý dům obložili polystyrenem. Provede se jen kompletní výměna oken a dveří a zateplení střechy. O poskytnutí dotace bude rozhodnuto v 1. čtvrtletí roku 2019, takže snad o prázdninách začneme s pracemi,“ uvedl k aktuální situaci Roman Línek, 1. náměstek hejtmana pro majetek, investice a kulturu.

Reklama
Reklama
Dům hudby čekají tři etapy stavebních úprav, podrobnosti se už rýsují
« 1 z 3 »

Druhá etapa stavebních úprav zahrnuje modernizaci společenské části Domu hudby. Kromě viditelných a estetických změn bude provedena i generální rekonstrukce všech technologických sítí včetně nové instalace audiovizuální techniky. Důraz bude kladen na použití materiálů vysokých kvalit při zachování původního výtvarného výrazu prostor. „Je dokončena architektonická studie, kterou ve spolupráci s autorem původního návrhu budovy, architektem Janem Třeštíkem, dokončuje architekt Ondřej Tuček. Celkově chceme vstupní interiéry vrátit k prosvětleným prostorám s výhledem na Zámek Pardubice a s příjemným posezením. Konkretizujeme funkční vybavení sálů. V tom velkém budou dvě promítací plátna a nové projektory, lepší akustika pro nahrávání koncertů a ze zkušeností návštěvníků koncertů vyplynul například požadavek na zábradlí u schodů v sále.  Nové vybavení bude mít i malý sál. Také komorní sál získá akustické parametry pro pořádání absolventských koncertů konzervatoře,“ sdělil Línek.

Druhá etapa za přibližně 30 milionů korun bude probíhat od 2. poloviny roku 2019 a bude organizována tak, aby dopady do harmonogramu programů v Domě hudby byly minimální. „Zřejmě se však v určitém momentu nevyhneme omezení provozu,“ konstatoval Línek.

Ve třetí etapě, zřejmě po roce 2020, přijdou na řadu interiéry konzervatoře a základní umělecké školy. Bezprostřední okolí koncertního sálu a sídla konzervatoře a případnou přístavbu nového multifunkčního sálu v sousedství řeší město Pardubice.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram