Dubnové akce v Natura parku – zahajujeme NATURA sezónu!

Pardubice – Téměř hned po Velikonocích se v Natura parku rozjíždí kolotoč akcí. První z nich je vernisáž k výstavě fotografií přírody, která proběhne již 4. dubna. Výstava má název Na kolena – Svět makrofotografií a autorem je Milan Koutník. Vernisáž začíná v 17:30 a připraveno bude víno, drobné občerstvení a hudební vystoupení. Výstava pak potrvá až do 8. května.

Druhou dubnovou neděli můžete s dětmi zavítat na Odpoledne se zvířátky, kde na vás budou čekat králíčci, morčata chlupatá i bezsrstá, činčila, myšky a dokonce i agama, scink či pakobylky. Máte-li doma tvrdé pečivo, mrkev, jablíčka či jiné dobroty, přineste je s sebou, obyvatelé zookoutku si na nich pochutnají.

Reklama
Reklama

A u zvířátek ještě chvíli zůstaneme – 14. dubna ve 14 hodin zahajuje Ekocentrum PALETA sezónu v Natura parku. Akce se jmenuje Zvířátkový den a k vidění budou nejen zvířátka domácí, ale také ta divoká i exotická. Krom toho budou v areálu Natura parku zpřístupněny nové herní prvky. Zajímá vás, jaké? Přijďte se podívat!

Koncem dubna se po celém světě slaví Den Země. Více než miliarda lidí ze 175 států světa si v tento den připomíná ekologické otázky a dopady chování člověka na životní prostředí. Ekocentrum PALETA se k oslavám samozřejmě připojí. Akce ke Dni Země se koná 23. dubna mezi 12. a 18. hodinou na třídě Míru a návštěvníci si budou moci vyzkoušet práci s mikroskopem, ochutnat bylinky nebo si změřit svou ekologickou stopu.

Do Natura parku můžete samozřejmě zavítat i kterýkoliv jiný den – je otevřeno denně mezi 14. a 21. hodinou. Návštěvníci si mohou prohlédnout expozici týkající se soustavy chráněných území Natura 2000, zjistit, které z těchto území leží v Pardubickém kraji, nakouknout do hmyzího hotelu, projít si bosou a hmatovou stezku, vyzkoušet si tkaní na tkalcovském stavu nebo si půjčit samoobslužnou sadu s pomůckami a zahrát si na vědce, umělce, krajináře, turistu nebo ochranáře. A pro školáky je připravená questingová hra Jak se stát druidem – nemusíte se při ní bát ani aprílového počasí, hra je totiž téměř celá uvnitř budovy.

Více informací naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram