Dopravu opět komplikuje zledovatělá silnice, sníh i popadané stromy…

KRAJ – Hasiči opět vyjížděli k řadě uvízlých kamionů, osobních aut, sypačů i autobusů. Od středeční 18 hodiny do čtvrteční 9 hodiny ranní likvidovali hasiči celkem 49 událostí.

Opět se ve většině případů jednalo zejména o vytažení zapadlých automobilů. Pod tíhou sněhu, ale i po silnějším větru, hasiči odstraňovali i řadu polámaných, vyvrácených i spadlých stromů.

Reklama
Reklama

Například jsme zasahovali v Koclířově, kde kamion zablokoval silnici. Do Koclířova se během noci vraceli hasiči ještě v případě vzpříčeného kamionu. Vše se obešlo bez zranění. V Krouně bylo nutné vyprostit zapadlou dodávku a v Hamrech spadl strom. Ten při pádu strhl telefonní dráty. V Žichlínku vytahovali hasiči vzpříčený kamion přes celou silnici. Zapadlý autobus vytahovali hasiči také v Horním Třešňovci. Autobus s nákladním autem se střetly v Klášterci nad Orlicí. I tady zasahovali hasiči a pomohli s vyproštěním. Událost se obešla bez zranění. Hned dva zásahy evidují i hasiči v obci Ostřešany, kde zhruba po půl hodině skončily celkem tři vozy v příkopě.

HZS Snih Klasterec nO 1001201901
Klášterec nad Orlicí
« 1 z 8 »

Dle silničářů v Pardubickém kraji komplikuje dopravu sníh, který leží na silnicích ve výše položených oblastech. Většinou je po solení rozbředlý, místy i uježděný, lokálně se tvoří náledí či sněhové jazyky. Kluzké vozovky jsou například v okolí Litomyšle, Hlinska, Ústí nad Orlicí, Poličky, Skuteč, Žamberka a v Železných horách. Silnice I/11 přes Suchý vrch je sjízdná jen se sněhovými řetězy. U Vysokého Mýta se místy tvoří sněhové jazyky, v okolí Lanškrouna náledí.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram