Dočasně omezena doprava a pohyb v areálu Pardubické nemocnice…

Pardubice – V příštích letech začne v areálu Pardubické nemocnice růst centrální urgentní příjem. Modernímu objektu musí nejprve ustoupit budova bývalé dětské chirurgie. Přípravy na její demolici začnou 26. 11. a povedou k omezením v dopravě i pohybu po areálu.

Od pondělí 26. listopadu 2018 do konce ledna 2019 budou v Pardubické nemocnici probíhat stavební a výkopové práce. Před demolicí je totiž potřeba nechat přeložit inženýrské sítě a vybudovat nový kolektor mimo objekt bývalé dětské chirurgie tak, aby mohla být stavba odstraněna. Kolektor bude napojen na stávající průchozí kolektory, a tím bude zajištěno vedení sítí pro provoz Pardubické nemocnice. „Uvedené práce povedou k opatřením především dopravního charakteru, omezení se však dotknou i pěších. Pacienty i návštěvníky proto prosíme, aby věnovali zvýšenou pozornost přechodnému orientačnímu systému v areálu Pardubické nemocnice,“ říká ředitel provozně-technického úseku Nemocnice Pardubického kraje Jaroslav Junek.

V uvedeném termínu, od 26. listopadu 2018 do 31. ledna 2019, nebude možné projet po silnici mezi budovou ředitelství (č. 11) a budovou dětského oddělení (č. 7). Pěší budou moci využívat chodník vedoucí podél budovy dětského oddělení.

S další fází, tedy fází samotné demolice budovy bývalé dětské chirurgie, budou souviset nová, rozsáhlejší dopravní omezení, o kterých bude Pardubická nemocnice včas informovat. Demolice je naplánována na únor příštího roku.

Zdroj a ilustrace: Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
Titulní foto: redakce Pardubice ŽIVĚ

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram