Do silnic a mostů v okolí Chvaletic investuje kraj téměř 320 milionů…

Pardubice – Pardubický kraj se dlouhodobě snaží modernizovat silnice II. a III. tříd a mostů, které má ve svém vlastnictví. I díky prostředkům z Integrovaného operačního programu v rámci evropských fondů je připravována rozsáhlá modernizace čtyř silničních úseků a dvou mostů na silnici II/322 v oblasti Kojic a Chvaletice. Aby došlo k co nejmenším dopravním omezením, nechává si kraj na tyto stavby zpracovat Plán organizace výstavby.

„V maximální možné míře se snažíme být úspěšní v čerpání evropských fondů. Finanční prostředky pak využíváme na projekty ve všech oblastech, dopravu nevyjímaje. Dlouhodobě vnímáme problémy v silniční síti v okolí Chvaletic a Kojic, a proto jsme připravili celkem šest projektů na silnici II/322 v předpokládané hodnotě necelých 320 milionů korun. Navazujeme tak na vybudování obchvatu Chvaletic, který byl za více než 200 milionů dokončen v roce 2010,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Reklama
Reklama

O které úseky na silnici II/322 se jedná, přiblížil náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Mezi nejvýznamnější investice patří jednoznačně obchvat Kojic, modernizace úseku mezi Chvaleticemi a Kojicemi nebo rekonstrukce mostů v Trnávce a Chvaleticích,“ řekl Kortyš.

„Vzhledem ke složitosti zajištění dopravní obslužnosti dotčených obcí a vzhledem k nezbytné koordinaci těchto staveb se stavbami jiných investorů v tomto prostoru je nezbytné zpracování Plánu organizace výstavby. Ten by měl být hotov do konce dubna 2019,“ sdělil náměstek hejtmana zodpovědný za investice Roman Línek.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram