Dětská domácnost Domova pod hradem Žampach má domek v Žamberku…

Žamberk – Domov pod hradem Žampach v rámci poskytovaných sociálních služeb pro zdravotně postižené osoby s rozumovým a případně tělesným postižením provozuje také jednu domácnost určenou pro děti ve věku od 3 let. Dosud byla umístěna v areálu domova na Žampachu, nyní se však přestěhuje do rodinného domku v Žamberku. Pro děti tu bude snazší docházet do specializovaného školského zařízení ve městě.

„Pardubickému kraji se nedávno podařilo získat pro děti vhodný domek v ulici Českých bratří v lokalitě pod radnicí. Navazuje to na naši snahu o přeměnu ústavní péče v komunitní. Děti ze Žampachu tak dostávají možnost bydlet a žít v prostředí blízkém běžnému domovu,“ říká radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Reklama

Domov pod hradem Žampach bude v tomto domku zajišťovat sociální pobytovou službu celoročně, a to s kapacitou pěti dětí. Dále zde bude nabízet rodičům i krátkodobé pobyty dětí jako odlehčovací službu.

„Pokud jde o specializovanou péči, kterou domov zabezpečuje pro děti a mladé dospělé s náročným chováním (s poruchami autistického spektra), tak tato služba bude nadále provozována v areálu na Žampachu a o jejím stěhování do města my ani zřizovatel neuvažujeme. Naopak usilujeme o to, aby kapacita této nedostatkové službu byla na Žampachu v blízké době, podle možností zvýšena,“ dodává k této informaci Luděk Grätz, ředitel Domova pod hradem Žampach.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama