Den pěstounství je svátkem rodiny, přijďte si ho užít do Litomyšle…

Litomyšl – Na neděli 16. září zve Pardubický kraj od 10 do 16 hodin nejen pěstounské rodiny, ale i širokou veřejnost s dětmi do Litomyšle. Na zámeckém návrší je připraven druhý ročník Dne (pro) pěstounství.

„Rodina jako důležitá životní hodnota a pěstounství k sobě nerozlučně patří. Připomenout si to a zároveň strávit nabitý program společně v krásném okolí litomyšlského zámku za to určitě stojí. Akce se koná za každého počasí, vstup je pro všechny návštěvníky zdarma,“ zve radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Aktivity, které tu návštěvníky čekají, jsou trochu jiné, než na jaké jsou zvyklí na různých dětských dnech. Někdy jde o týmovou rodinnou spolupráci, a tak některé úkoly vyžadují účast dospělého i dítěte společně. Kromě stezky úkolů a aktivit vyzkoušíte dětské zážitkové bludiště v zámecké konírně nebo navštívíte interaktivní expozici v piaristickém chrámu. Skvěle vás pobaví psí agility show nebo ukázky parkouru v podání skupiny Flow vision.

Pokud chcete získat více informací o pěstounské péči, jedná se o výjimečnou příležitost, jak se potkat s rodinami, které již děti přijaly, nebo organizacemi, které s pěstouny pracují. Těšíme se na vás.

Pro hlavní vstup do areálu použijte průchod zámeckým pivovarem. Celým dnem Vás provede moderátor, občerstvení je možné zakoupit v areálu Zámeckého návrší na několika místech (kavárna El Lamino, sál zámeckého pivovaru, Infocentrum v zámeckém pivovaru, Klášterní sklípek v Klášterních zahradách). Pro společný oběd lze využít jednu z mnoha restaurací na Smetanově náměstí, Smetanově domě apod. Pro odpočinek, hru a relaxaci lze rovněž využít přilehlé Klášterní zahrady.

Parkovat lze po celý den nejlépe na Smetanově náměstí, odtud je to cca 5 – 8 minut chůze k zámku např. směrem od pošty Jiráskovou ulicí.

Akce se koná za každého počasí, v případě nepříznivých podmínek bude upravený program probíhat v menším rozsahu v sálech zámeckého pivovaru; možnosti návštěvy výše uvedených expozic se nemění. Vstup do areálu je pro všechny věkové kategorie bezplatný.

Podrobný program

10 – 15 hodin: Putování po soutěžních stanovištích v horní části zámecké zahrady u jezírka – plnění úkolů různé obtížnosti, jízda na koloběžkách apod. Děti za plnění úkolů sbírají razítka do herní karty, po jejím vyplnění získávají za svou námahu a snahu zajímavou odměnu

Volný vstup do zábavného dětského labyrintu v bývalé zámecké konírně

Volný vstup do interaktivní expozice Vzhůru k andělům v piaristickém chrámu a na vyhlídku mezi dvěma věžemi

Skákací hrad

13.00 h diskusní setkání se zástupci Pardubického kraje „Novinky v péči o ohrožené děti“ v sálech zámeckého pivovaru

14.00 h vystoupení agility v zámecké zahradě pod vedením chovatelky Jany Pucherové

15.00 h ukázka parkour show v podání skupiny Flow vision

15.30 h slavnostní ukončení a hudební dezert na závěr

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram