Další odhalené padělané doklady u cizinců…

PARDUBICE, CHRUDIM – Policisté z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Pardubického kraje úspěšně pokračují v odhalování padělaných dokladů. S odstupem týdne od zajištění sedmi cizinců s padělanými doklady řešila cizinecká policie v Pardubicích další čtyři správní a trestní řízení. U cizinců bez pracovních povolení. 

Policisté se v rámci pobytové kontroly zaměřili na dělníky, kteří na vojenském útvaru v Chrudimi prováděli stavební práce. Policisty zajímalo, zda mají v pořádku nejen osobní a cestovní doklady, ale i pracovní povolení. Čtyři z nich jim ale předložili padělané nebo pozměněné doklady, které policisté na místě odhalili díky technickým prostředkům. Cizinci využili ke vstupu do Evropské unie bezvízovou dohodu, která jim s biometrickým pasem umožňuje pobyt na území České republiky po dobu 90 dní. Cizinci však nepřijeli za turistikou, ale za výdělkem. Nejprve se sami dotazovali na práci v oboru stavebnictví ve vojenském útvaru. Byli však odmítnuti s upozorněním, že musí mít pracovní povolení. Z tohoto důvodu si cizinci opatřili padělané občanské průkazy Rumunska a nechali se na stavbě zaměstnat prostřednictvím pracovní agentury jako občané Evropské unie. Policisté z odboru cizinecké policie úzce spolupracovali s vojenskou policií.

V současné době jsou cizinci umístěni v zařízení pro zajištění cizinců a připravuje se realizace jejich transferu zpět do jejich domovské země.

V minulých dnech bylo vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění a cizincům byla stanovena doba tří let, po kterou jim nebude umožněn vstup na území členských států EU a současně policejní orgán cizincům sdělil podezření z přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny.

V případě prokázání viny cizincům hrozí až tři roky vězení nebo zákaz činnosti.

Zdroj a video: Policie ČR
Titulní foto: ilustrační redakce

Sledujte nás a sdílejte:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram