Čtvrt miliardy korun použije kraj na opravy silnic, mostů i na údržbu zeleně a budov…

Pardubický kraj – Do rozpočtu kraje díky zlepšenému výběru daní přibylo na začátku roku více než půl miliardy korun. Rada Pardubického kraje schválila na investiční akce 323 milionů korun. Nejvíce peněz, celkem 250 milionů korun, míří do oblasti dopravy.

„Největší část peněz bude investována do stavebních akcí. Jedná se o modernizace silnic II. a III. třídy, řešení havárií sesuvů svahů, mostů a opěrných zdí a výsadby zeleně. Část peněz zamýšlíme investovat do strojního vybavení a budov v majetkové správě Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Dále například do sociálního zařízení včetně šaten ve Svitavách nebo nové haly na sůl v Žamberku,“ sdělil Michal Kortyš, náměstek hejtmana odpovědný za dopravu.

Reklama

V tuto chvíli není schválená konečná podoba seznamu investičních aktivit.  Modernizace by se však měly dočkat silnice II/32246 od železničního přejezdu v Hrochově Týnci po Podbor, rekonstrukce silnice III/362 Letohrad – Kunčice. Dále by se mělo stavět v místní části města Dašice Zminný na silnici III/32243 a III/32245.  Opravy by se měly týkat například opěrné zdi Svařeň, Borová. Mostů Pohránov, Dolní Dobrouč a Třebářov. Vyřešit by se měl sesuv skalního masivu Svobodné Hamry. V součinnosti s ŘSD dojde k úpravě křižovatky silnice I/36 s ulicí Dašická v Pardubicích.

Tak jako v loňském roce, tak i letos jsme se s panem hejtmanem dohodli uvolnit 40 milionů na lokální velkoplošné výspravy nejvíce poničených silnic na základě požadavků vedení obcí a doporučení vedoucích údržby napříč Pardubickým krajem,“ doplnil Kortyš.

Zdroj: Pardubický kraj
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •  
Reklama